01 08 2023

Ventspilī sāksies 21. starptautiskais ziedu paklāju festivāls

Šīs nedēļas nogalē, no 4. līdz 6. augustam, Pilsētās svētkos Ventspilī, Lielajā laukumā notiks 21. starptautiskais ziedu paklāju festivāls «Ziedu virpulis», pulcējot floristus no Itālijas, Spānijas, Igaunijas, Lietuvas, Ukrainas un Latvijas. Ikviens laipni aicināts vērot ziedu paklāju tapšanas gaitu, novērtēt ziedu mākslas darbus un arī paust savu viedokli skatītāju simpātijas balsojumā. 

Pirmo reizi starptautiskais ziedu paklāju festivāls notiks pašā pilsētas centrā – Lielajā laukumā, līdzās koncertzālei «Latvija» un strūklakai «Fregate ̋ Valzivs ̏ ». Dalību apstiprinājušas 17 floristu komandas: trīs komandas no Lietuvas, divas – no Spānijas, deviņas – no Latvijas, un pa vienai komandai no Igaunijas, Itālijas un Ukrainas.

Katrai komandai 23 stundu laikā būs jāizveido viens taisnstūra formas 2 x 3 metrus liels ziedu paklājs ar laukuma kopējo platību 6 kvadrātmetri, ievērojot, lai darba augstums nepārsniedz 70 centimetrus virs seguma un ziedu mākslas darbs atbilst devīzei «Ziedu virpulis». Floristi darbu pie ziedu paklāju veidošanas sāks piektdien, 4. augustā, plkst. 10.00 un varēs turpināt līdz sestdienas plkst. 9.00.

Sestdien, 5. augustā, no plkst. 9.00 līdz 11.00 dalībnieku veikumu vērtēs konkursa žūrijas komisija Ventspils pilsētas domes deputāta Didža Ošenieka vadībā. Ekspertu komisiju pārstāvēs:

  • florista amata meistare, floristikas kursu pasniedzēja, «Floristu skola A-Ž» dibinātāja un vadītāja Aija Žagariņa;
  • Ventspils pilsētas galvenā arhitekte Daiga Dzedone;
  • ainavu arhitekte Anita Neilande;
  • Ventspils starptautiskā ziedu paklāju festivāla idejas autore un dibinātāja, florista amata meistare, floristikas meistardarbnīcas «Ziedu dizains» vadītāja Riona Ēce;
  • Latvijas Floristu apvienības valdes priekšsēdētāja, florista amata meistare Gunita Lazdiņa-Januševica;
  • florista amata meistars, floristu skolas vadītājs, kursu pasniedzējs no Itālijas Ivans Berghella (Ivan Bergh)
  • Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes Lielās balvas ieguvējs (-a).

Savukārt no plkst. 11.00 līdz 14.00 ziedu paklāju vērtēšanā aicināti iesaistīties apmeklētāji, nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju. Šo balvu iegūs komanda, kas traukā līdzās savam ziedu paklājam būs nopelnījusi visvairāk akmentiņu. Oļi būs pieejami uz vietas Lielajā laukumā, bet skatītāji pēc izvēles var ņemt līdzi arī savu akmentiņus, ko atdot par komandu, kuras ziedu paklājs šķitis tīkamākais.

Uzvarētāji tiks paziņoti apbalvošanas pasākumā Lielajā laukumā plkst. 15.00. Šogad uzvarētājiem sarūpēts 1600 eiro vērts naudas balvu fonds.

Ziedu paklāji Lielajā laukumā būs apskatāmi arī svētdien, 6. augustā.

21. starptautisko ziedu paklāju festivālu organizē pašvaldības SIA «Ventspils labiekārtošanas kombināts» sadarbībā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādi «Ventspils Kultūras centrs», florista amata meistari, starptautiskā ziedu paklāja festivāla idejas autori un dibinātāju Rionu Ēci, kā arī florista amata meistares Aijas Žagariņas «Floristu skola A-Ž».

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr. 63622747.

[top]