Ekosertifikāts “Zaļā Atslēga”

“Zaļās Atslēgas” programma: https://zalaatslega.lv/zalas-atslegas-programma/

Green Key Global: https://www.greenkey.global/

Ekosertifikācijas sistēmas “Zaļā Atslēga” mērķis ir samazināt tūrisma negatīvo ietekmi uz vidi,  veicināt vides pārvaldes sistēmu ieviešanu tūrisma sektorā, kā arī izglītot tūrisma nozares darbiniekus un sabiedrību par vides un ilgtspējīgu attīstību. Tādējādi, saņemot “Zaļās Atslēgas” ekosertifikātu, Piejūras kempings apliecina labo praksi vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jomā.

Lai iegūtu ekosertifikātu, Piejūras kempings apliecinājis atbilstību kritērijiem 13 dažādās kategorijās – no elektroenerģijas un ūdens resursu ekonomiskas izmantošanas un videi draudzīgas saimniekošanas kempinga teritorijā līdz īpaši izstrādātiem vides politikas dokumentiem un personāla apmācībām par ilgtspējīgu rīcību ikdienas darbā.

“Zaļās Atslēgas” rīcības plāns un vides politika paredz, ka, saimniekojot videi draudzīgi, Piejūras kempings ir aprīkots ar energoefektīvu sadzīves tehniku un apgaismojumu – servisa ēkā sanitārajās telpās ir uzstādīta automātiskā apgaismojuma sistēma, savukārt kempinga mājiņās apgaismes objektiem tiek izmantotas energoefektīvas LED spuldzes. Tāpat kempinga teritorijā tiek nodrošinātas atkritumu šķirošanas iespējas kā administrācijas un tehniskajiem darbiniekiem, tā arī viesiem. Servisa ēkā jaucējkrāniem uzstādīti ūdens dozatori, tādējādi veicinot ūdens patēriņa samazināšanos. Uzkopšanas darbi tiek veikti ar ekoloģiskiem tīrīšanas līdzekļiem. Kā arī viesiem ir pieejama velosipēdu noma un iespēja saņemt informāciju par Ventspils un apkārtnes dabas un kultūras objektiem.

Piejūras kempings ir pirmais kempings visā Latvijā, kuram 2015. gadā pirmo reizi tika piešķirts “Zaļās Atslēgas” ekosertifikāts.