08 11 2017

Rātslaukumā top lielā Ziemassvētku egle

Lai laikus gatavotos 25. novembra Rātslaukumā paredzētā Ventspils svētku egles svinīgās iedegšanas pasākumam, šobrīd laukumā, PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” darbinieku darināta, top lielā Ziemassvētku egle.

Lai Rātslaukuma Ziemassvētku rota – egle priecētu iedzīvotājus visu svētku laiku, apjoma panākšanai kopā tiek stiprinātas ap 300 mazo eglīšu. Lielās egles konstrukcija tiek gatavota no metāla rāmja, kurš tiek apaudzēts ar mazajām eglītēm, kuras uz pilsētu atceļojušas no dažādām vietām, kur tās pašas sasējušās – mežmalām, grāvjiem, mežu ielokiem. Izveidotās lielās egles garums būs ap 10 metriem un tās uztādīšanas darbi tiks veikti līdz 10. novembrim.

Šogad Rātlaukuma eglītē būs dažādi rotājumu dekori, kombinēti ar spuldzīšu gaismas virtenēm, būs arī jauni dekori – izgaismoti mēnestiņi. Eglīti un svētku sajūtu papildinās novietototais Ziemassvētku vides objekts – izgaismoti brieži ar kamanām.

Arī pārējās pilsētas egles pakāpeniski tiks uzstādītas līdz 18. novembrim, lai būtu iespējams paspēt tās izdekorēt līdz 25.novembrim. Ziemassvētku egles tiks uzstādītas tajās pašās vietās, kur iepriekšējos gados, tomēr to noformējums būs citādāks. Jauns noformējums būs eglēm Lielajā laukumā un Pārventas centrā. Savukārt svētku egles abās Bērnu pilsētiņās un augošā egle pie Ventspils pilsētas domes tiks dekorētas ar dažādiem dekoriem, kas saglabājušies no iepriekšējiem gadiem, veidojot tos citādās kombinācijās nekā iepriekš.

[top]