05 07 2019

Pagarināta pieteikšanās 19. Starptautiskajam ziedu paklāju festivālam

Tiek pagarināta pieteikšanās 19. Starptautiskajam ziedu paklāju festivālam “Ziedu melodija”  savas komandas dalību iespējams pieteikt līdz 15. jūlijam. 19. Starptautiskais ziedu paklāju festivālas notiks Ostas ielas promenādē no 2. augusta līdz 4. augustam Ventspils Pilsētas svētku ietvaros.

Tiek aicinātas pieteikties gan jaunas komandas, gan komandas, kuras jau ir startējušas festivālā. 19. Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā ir aicināti piedalīties nozares interesenti, speciālisti un profesionāļi – ziedu veikali, saloni un skolas – no Latvijas un ārvalstīm, izveidojot savu komandu, kurā piedalās ne vairāk kā 5 dalībnieki.

Detalizētāka informācija par ziedu paklāju festivālu – konkursa nolikumā, ar kuru iespējams iepazīties šeit: LV, RU, ENG.

19. Staptautisko ziedu paklāju festivālu organizē un vada pašvaldības SIA ”Ventspils labiekārtošanas kombināts”, festivālu atbalsta Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca “Ziedu dizains”, “Ritas Garaissils floristikas skola”, SIA “Horticom” un p/i Piejūras brīvdabas muzejs. Festivāla laikā izgatavotos ziedu paklājus vērtēs žūrijas komisija Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Didža Ošenieka vadībā.

Katru gadu ziedu paklāju veidošanā piedalās floristi un ziedu mīļotāji gan no Latvijas, gan no ārvalstīm. Kā nolikumā minēts, darbs pie ziedu paklāju veidošanas sākas Pilsētas svētku piektdienas rītā, savukārt žūrijas un skatītāju vērtējumam ziedu paklāji tiek nodoti sestdienas rītā.

Pērn festivālā piedalījās 28 komandas no dažādām valstīm – Latvijas, Krievijas, Japānas, Itālijas, Polijas u.c. Galveno balvu Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā “Latvija – zeme, kas zied!” ieguva floristi no Krievijas, Sanktpēterburgas ar ziedu paklāju “Ziedu ģimnāzijas meistars”.

[top]