02 08 2019

Ostas ielas promenādē komandas uzsāk ziedu paklāju veidošanu

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls, kā ierasts, norisinās Ostas ielas promenādē Ventspils Pilsētas svētku ietvaros. Šogad ziedu paklāji tiks veidoti par godu Ventspils pilsētas 729. dzimšanas dienai.

Šā gada festivāla devīze ir “Ziedu Melodija”. Floristu komandas, kas nolēmušas izmēģināt savus spēkus ziedu paklāju veidošanā, Ostas ielas promenādē cītīgi liek ziedu pie zieda, lai veidotu košas, acīm tīkamas ziedu kompozīcijas ģeometriskā kvadrāta formas paklājā (2.5m x 2.5m) ar kopējo platību 6.25 m2. Kopējais izgatavošanai paredzētais laiks ir 23 stundas.

Festivālam bija pieteikušās 24 floristu komandas, taču pēdējā brīdī četras komandas atteicās no dalības. Savu radošo domu lidojumu šogad ziedu paklājos ieauž 20 floristu komandas no piecām dažādām valstīm. Latviju pārstāv floristu komandas no Vecumniekiem, Rūjienas, Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Naukšēniem un Ventspils. Kaimiņvalsti Lietuvu pārstāv septiņas komandas, kas ieradušās no Prieniem, Šauļiem, Viekšņiem, Paņevežas, Viļņas, Jonišķiem un Mažeiķiem. Otru kaimiņvalsti Igauniju pārstāv divas komandas – no Repinas un Tartu. Krieviju pārstāv komanda no Sanktpēterburgas,  savukārt Baltkrieviju pārstāv komanda no Minskas.

Sestdien, 3. augustā no plkst. 9:00 līdz plkst. 11:00 ziedu paklājus vērtēs žūrija, no plkst. 11:00 līdz plkst. 14:00 tiks dota iespēja ziedu paklājus vērtēt festivāla apmeklētājiem, pie sev tīkamajiem paklājiem noliekot akmentiņu. Plkst. 15:00 notiks 19. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla “Ziedu melodija” uzvarētāju apbalvošana uz centrālās svētku skatuves pie Vecā Spīķera.

Ziedu paklāju festivālu organizē un vada pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, festivālu atbalsta Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca “Ziedu dizains”, “Ritas Garaissils floristikas skola”, SIA “Horticom” un Piejūras brīvdabas muzejs.

[top]