12 06 2017

Līdz 30.jūnijam iespējams pieteikt dalību Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā

Ventspils pilsētas pašvaldība aicina līdz 30. jūnijam pieteikties dalībai jau 17. Ventspils Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā, kas, kā ierasts, notiks Ostas ielas promenādē no 4.  līdz 6. augustam – Ventspils Pilsētas svētku ietvaros.

Šogad ziedu paklāju festivāla devīze būs “Pasaule bērna acīm, un to ierosinājuši Ventspils iedzīvotāji. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” š.g. martā aicināja iedzīvotājus izteikt ierosinājumus par iespējamo Ventspils Starptautiskā ziedu paklāju festivāla devīzi. Iedzīvotāju atsaucība bija liela, tika saņemti teju 100 ierosinājumi. Pēc ierosinājumu saņemšanas festivāla organizatori izvēlējās 10 krāšņākos un atbilstošākos nosaukumus, par kuriem iedzīvotāji varēja balsot. Rezultātā tika izvēlēta devīze “Pasaule bērna acīm”.

Ventspils pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina līdz 30. jūnijam pieteikties dalībai festivālā gan jaunas komandas, gan komandas, kuras jau ir startējušas ziedu festivālā. Festivālā aicināti piedalīties nozares interesenti, speciālisti un profesionāļi – ziedu veikali, saloni un skolas – no Latvijas un ārvalstīm, komandā – ne vairāk kā 5 dalībnieki.

Detalizētāka informācija par ziedu paklāju festivālu – konkursa NOLIKUMĀ.

Ziedu paklāju festivālu organizē un vada pašvaldības SIA ”Ventspils labiekārtošanas kombināts’’, festivālu atbalsta Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca “Ziedu dizains”, Ritas Garaissils ziedu kārtošanas skola, z/s “Bērziņi”, SIA ’’Shetelig Latvija’’ un Piejūras Brīvdabas muzejs. Festivāla laikā izgatavotos ziedu paklājus vērtēs žūrijas komisija Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Didža Ošenieka vadībā.

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls ik gadu piesaista lielu dalībnieku un skatītāju uzmanību. Ziedu paklāju veidošanā piedalās ne tikai Latvijas floristi un ziedu mīļotāji, bet arī dalībnieki no ārvalstīm. Darbs pie ziedu paklāju izveides sākas Pilsētas svētku piektdienā, bet skatītāju un žūrijas vērtējumam ziedu paklāji tiek nodoti sestdienas rītā.

Pērn festivālā piedalījās 37 komandas no 5 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Polijas un Japānas. Uzvaru jau otro gadu pēc kārtas guva festivāla tālākie viesi - floristu komanda no Japānas ar ziedu paklāju  ”Black hole” jeb “Melnais caurums”.

[top]