09 04 2019

Aicina pieteikt dalību 19. Starptautiskajam ziedu paklāju festivālam

Ventspils pilsētas pašvaldība un pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina līdz 30. jūnijam pieteikties dalībai 19. Starptautiskajam ziedu paklāju festivālam, kas notiks Ostas ielas promenādē no 2. augusta līdz 4. augustam Ventspils Pilsētas svētku ietvaros.

Tā kā šogad durvis vērs jaunā mājvieta Ventspils koncertzālei “Latvija”, lai atzīmētu šo nozīmīgo brīdi, iedzīvotāji tika aicināti ziedu paklāju festivāla devīzei izvēlēties tēmu, kas saistīta ar mūziku. Apkopojot balsošanas rezultātus, par šī gada Starptautiskā ziedu paklāja festivāla devīzi konkursa komisija apstiprināja nosaukumu “Ziedu melodija”.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina līdz š.g. 30. jūnijam pieteikties festivāla dalībai gan jaunas komandas, gan komandas, kuras jau ir startējušas ziedu festivālā. Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā ir aicināti piedalīties nozares interesenti, speciālisti un profesionāļi – ziedu veikali, saloni un skolas – no Latvijas un ārvalstīm, izveidojot savu komandu, kurā piedalās ne vairāk kā 5 dalībnieki.

Detalizētāka informācija par ziedu paklāju festivālu – konkursa nolikumā, ar kuru iespējams iepazīties šeit: LV, RU, ENG.

19. Staptautisko ziedu paklāju festivālu organizē un vada pašvaldības SIA ”Ventspils labiekārtošanas kombināts”, festivālu atbalsta Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca “Ziedu dizains”, “Ritas Garaissils floristikas skola”, SIA “Horticom” un p/i Piejūras brīvdabas muzejs. Festivāla laikā izgatavotos ziedu paklājus vērtēs žūrijas komisija Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Didža Ošenieka vadībā.

Ik gadu ziedu paklāju veidošanā piedalās ne tikai floristi un ziedu mīļotāji no Latvijas, bet arī dalībnieki no ārvalstīm. Kā nolikumā minēts, darbs pie ziedu paklāju veidošanas sākas Pilsētas svētku piektdienas rītā, savukārt žūrijas un skatītāju vērtējumam ziedu paklāji tiek nodoti sestdienas rītā.

Pērn festivālā piedalījās 28 komandas no dažādām valstīm – Latvijas, Krievijas, Japānas, Itālijas, Polijas u.c. Galveno balvu Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā “Latvija – zeme, kas zied!” ieguva floristi no Krievijas, Sanktpēterburgas ar ziedu paklāju “Ziedu ģimnāzijas meistars”.

[top]