12 05 2022

“Zaļie” atkritumi zaļajos maisos – arī šogad!

Līdz ar pirmajiem saules stariem rodas vēlme ielaist pavasari arī savā piemājas dārziņā, to sakopjot un sagatavojot jaunajai sezonai. Nopļautās vai izravētās zāles, vai citu “zaļo” dārza atkritumu apsaimniekošanai pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” arī šogad piedāvā izmantot marķētos maisus – zaļā krāsā. 

Pagājušajā gadā pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” uzsāka “zaļo” dārza atkritumu apsaimniekošanu, piedāvājot tam īpaši marķētus maisus. Arī šogad ventspilniekiem šāda iespēja tiek piedāvāta, bet, izvērtējot pagājušā gada pieredzi, ir mainīta šo maisu apsaimniekošanas kārtība. Pirms iegādāties maisus, aicinām iepazīties ar “zaļo” atkritumu apsaimniekošanas noteikumiem.

Kur zaļos maisus var iegādāties un cik tie maksā:

  • viena maisa cena – 0.40 EUR/gab. (iesk. PVN);
  • maisus var iegādāties kādā no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem – Jēkaba ielā 47 vai Siguldas ielā 8a, vai uzņēmuma norēķinu kasē, Pils ielā 12 ( kase atrodas PSIA “Ūdeka” un PSIA “Siltums” kases telpās).

Ko drīkst ievietot zaļajos marķētajos maisos:

  • maisos var ievietot tikai nopļautu, izravētu zāli, nokritušas lapas, augļus vai dārzeņus;
  • maisu svars nevar pārsniegt 10 kg;
  • maisiem obligāti jābūt aizsietiem.

Kā pieteikt zaļo marķēto maisu izvešanu:

  • zaļie marķētie maisi tiks savākti atsevišķā maršrutā ar plānoto izvešanas grafiku – katru pirmdienu;
  • zaļo marķēto maisu izvešana jāpiesaka pa tālr. 63626920 vai e-pastā vlk@ventspils.lv, un tas jādara savlaicīgi! Ceturtdiena ir pēdējā pieteikumu pieņemšanas diena pirmdienas izvešanai. Lūdzam to ņemt vērā, pretējā gadījumā zaļie marķētie maisi tiks savākti tikai nākamajā izvešanas reizē!

Gadījumos, ja maisos būs ievietoti neatbilstoši atkritumi, to svars pārsniegs 10 kg vai tie nebūs aizsieti, maisi netiks savākti!

Atgādinām, ka šķiroto atkritumu savākšanas laukumos dārza zaļos atkritumus arī turpmāk var nodot bez maksas.

Dzelteno marķēto maisu apsaimniekošanas kārtība paliek nemainīga – tie paredzēti sadzīves atkritumu apsaimniekošanai un tos var iegādāties šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a vai uzņēmuma norēķinu kasē, Pils ielā 12 ( kase atrodas PSIA “Ūdeka” un PSIA “Siltums” kases telpās).

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt e-pastā: vlk@ventspils.lv.

Liksim “zaļos” pie zaļajiem un apsaimniekosim atkritumus atbildīgi!

[top]