04 06 2021

Zilā karoga pludmalē sijā un attīra smiltis

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” informē, ka trešdien tika uzsākta Ventspils Zilā karoga pludmales smilts sijāšana un irdināšana.

Ik gadu pirms Zilā karoga pacelšanas svētkiem Komunālā Pārvalde organizē pludmales smilts irdināšanu un sijāšanu. Tiek iznomāta specializēta tehnika, ko darbina traktors. Braucot pa pludmali, ar sijātāju tiek pacelts smilts slānis aptuveni 15 cm dziļumā un tas tiek izsijāts. Smilts atgriežas uz zemes, bet dažāda izmēra atkritumi un oļi sabirst atsevišķā tvertnē. Šādi pludmale tiek atbrīvota no smiltīs ieraktajiem un vētru laikā no jūras izskalotajiem atkritumiem. Šāda procedūra atvieglo pludmales smilts turpmāku uzturēšanu, sētnieki strādā katru dienu, lai pludmale vienmēr būtu tīra un sakopta.

Savukārt smiltī esošie oļi, sijāšanas procesā, tiek savākti un, pēc tam izmantoti turpat, pludmalē – ar šiem oļiem tiek apbērtas pārģērbšanās kabīņu un soliņu pamatnes, lai vējā ap tām netiktu izpūstas smiltis. Oļu uzbērumi tiek veidoti arī vietās, kur regulāri veidojas smilts izpūtumi.

Atgādinām, ka jau šo sestdien 11.00 Ventspils pludmalē tiks pacelts Zilais karogs. Mēs esam par tīru un koptu pludmali, kurā patīkami atrasties gan ventspilniekiem, gan pilsētas viesiem!

[top]