16 03 2023

Ziemas dienests noslēdz pastāvīgās diennakts dežūras

Ņemot vērā pašreizējos laikapstākļus un arī sinoptiķu prognozes par siltāka laika iestāšanos, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienests šodien, 16. martā, pārtrauc pastāvīgās diennakts dežūras. Tā vietā uz laiku tiek nodrošinātas pagaidu dežūras.

Pagaidu dežūru režīms nozīmē, ka darba dienās ziemas dienests strādā no plkst. 21.00 līdz 9.00, bet sestdienās, svētdienās visu diennakti, jo, neskatoties uz to, ka diennakts gaišajā laikā, sevišķi dienās, kad spīd saule, tiek prognozēta gaisa temperatūra paaugstināšanās vairākus grādus virs 0 atzīmes, naktīs joprojām var būt sals.

Ziemai raksturīgiem laikapstākļiem iestājoties ātrāk, kā ierasts, šajā sezonā ziemas dienests pastāvīgās diennakts dežūras uzsāka jau 19. novembrī. Tas nozīmē, ka visu diennakti septiņas dienas nedēļā tika nodrošinātas tehnikas vienības dežūras un atbildīgie darbinieki regulāri apsekoja ielu stāvokli, lai nepieciešamības gadījumā nekavējoties uzsāktu ielu attīrīšanu no sniega un/vai apstrādi ar pretslīdes materiālu. Aizvadītās sezonas laikā ielu kaisīšanai izmantotas 1350 tonnas tehniskās sāls.

Saskaņā ar VSIA “Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” apkopoto informāciju, Ventspilī 2022./2023. gada kalendārās ziemas (decembris-februāris) vidējā gaisa temperatūra bija 0,7 °C virs klimatiskās standarta normas (1991.-2020. gads). Kopējais ziemas nokrišņu daudzums Latvijā bija 178,8 mm, kas ir 24% virs gadalaika normas (144,6 mm), savukārt Ventspilī ziemā bijis par 30% vairāk nokrišņu, salīdzinot ar ilggadējo vidējo rādītāju. Aizvadītajā ziemā Ventspili vairākkārt skāra plašas nokrišņu zonas, dažbrīd laikapstākļiem kļūstot ekstremāliem, tostarp piedzīvota atkala, intensīvi sniegputeņi un sniega vētra, kas attiecīgi arī sekmēja ziemas dienesta tehnikas noslodzi.

[top]