21 06 2021

Ziedu pulkstenis ietērpjas vasaras rotā

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Apzaļumošanas iecirkņa puķu sievas nedēļas nogalē atjaunoja un jaunu veidolu ar vasaras ziediem izveidoja puķu skulptūrai “Ziedu pulkstenis”.

“Ziedu pulkstenis” šajā sezonā priecēs ar 870 viengadīgo vasaras ziedu stādījumiem – Stohādu salmenēm, Iresīnēm, Sedumiem, Hipoestiem. Augu sastādīšanas procesa pamatprincipā ir ievērot izstrādātos plakanas formas dizaina elementa nosacījumus, kas nodrošina, lai ziedu kompozīcijas veidotu līdzenu pulksteņa ciparnīcu.

Puķu pulkstenis izveidots 2002. gadā un tas priecē ar savu krāšņumu, laika precizitāti gan vietējos pilsētas iedzīvotājus, gan pilsētas viesus. Pulksteņa ideja ir aizgūta no Šveices, tā laiks tiek regulēts automātiski ar radio signāla palīdzību.  Pulksteņa diametrs ir 5 metri, ar 9 m2 pamatni.  Ziedi tiek regulāri apkopti un apgriezti, lai pulkstenis nezaudētu savu formu un šarmu. Pašvaldības SIA “Ventspils Labiekārtošanas kombināts” puķu sievas pulksteņa dizainu maina 3 reizes gadā, kur 2 reizes tiek iestādīti sezonai atbilstoši augi un puķes, bet ziemas sezonā 9 kvadrātmetrus plašā pulksteņa pamatne iegūst salizturīgu kompozīciju, kuru izceļ īpašs apgaismojums.

[top]