07 09 2020

“ZAĻIE ATKRITUMI” – ZAĻOS MAISOS!

Pie durvīm tā klusiņām jau klauvē rudens, līdzi sev atnesot gan krāšņas krāsas dabā, gan dārza labumu bagātību. Lai prieku nesabojātu lapkritis un ievārījumos un sulās neizmantotā raža, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina “zaļos atkritumus” apsaimniekot, izmantojot jauna veida marķētos maisus.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” jau vairākus gadus nodrošina iespēju “zaļos atkritumus” bez maksas nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 47. Tomēr saprotot, ka ne visiem iedzīvotājiem šāda atkritumu apsaimniekošanas kārtība ir ērta – pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” piedāvā “zaļo atkritumu” apsaimniekošanai iegādāties marķētos maisus.

Atšķirībā no jau ierastajiem dzeltenajiem marķētajiem maisiem, ko jau daudzu gadu garumā izmantojam sadzīves atkritumu apsaimniekošanā – šie maisi ir zaļā krāsā, bet apsaimniekošanas kārtība gan paliek esošā – pēc maisa piepildīšanas (max 10 kg) tas jāaizsien un jānovieto pie konteinera un to savāks grafikā paredzētajā izvešanas dienā vai arī savākšana jāpiesaka pa tālr. 63626920. Cena par vienu marķēto maisu – 0.79 EUR (iesk. PVN). Maisus jau tagad var iegādāties Pils ielā 12, 1. stāvā Abonentu daļas pieņemšanas laikā.

Būtiski ņemt vērā, ka  “zaļie atkritumi”  ir – nopļauta zāle, lapas, augļi, dārzeņi, dārzeņu un augļu mizas, bet ne pārtikas (ēdienu) atkritumi!

“Zaļie atkritumi” pēc to savākšanas tiks nogādāti poligonā, kur tos izmantos biogāzes vai komposta ražošanai.

Sīkāka par atkritumu apsaimniekošanu:

 

Lai krāšņs un bagāts rudens!

[top]