26 02 2020

Vēstures liecību meklējumos – aicinām iedzīvotājus iesaistīties

Atkritumu apsaimniekošanas nozare pēdējos gados ir strauji attīstījusies, nodrošinot videi drošu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojuma pieejamību ikvienam, un tā turpina mainīties, izvirzot arvien jaunus sasniedzamos mērķus. Tomēr dažreiz, lai izvērtētu jau sasniegto – jāieskatās pagātnē. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” kā ilggadējs atkritumu apsaimniekotājs Ventspils pilsētā vēlas apkopot materiālus par atkritumu apsaimniekošanas vēsturi mūsu  pilsētā, tādēļ aicina arī iedzīvotājus iesaistīties šajā procesā.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” vēsture sniedzas līdz pat 1945. gadam, kad tas savu darbību sāka kā “Komunālo uzņēmumu kantoris”, apvienojot vairākus uzņēmumus – 3 komunālās frizētavas, 2 komunālās dārzniecības, 2 pirtis, viesnīcu „Rīga” un komunālo veļas mazgātavu. Uzņēmums tolaik sniedza komunālos pakalpojumus pilsētas iestādēm, organizācijām, uzņēmumiem un atsevišķiem iedzīvotājiem.

Kaut gan uzņēmuma darbība tika uzsākta jau turpat 75 gadus atpakaļ, atkritumi noteikti tika apsaimniekoti jau no laika, kad pilsētas teritorijā apmetās pirmie iedzīvotāji. Tādēļ pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” vēlas apkopot dažādus vizuālos materiālus par atkritumu apsaimniekošanas vēsturi mūsu pilsētā un aicina iedzīvotājus, bijušos uzņēmuma darbiniekus aktīvi iesaistīties šajā procesā – dalīties ar fotogrāfijām, pierakstiem vai citiem uzskates materiāliem, kuros būtu redzams, kā gadu gaitā attīstījusies atkritumu apsaimniekošanas joma. Fotogrāfijās var būt attēlots gan sētnieku darbs, gan atkritumu savākšanas transports, konteineri vai izgāztuves, vai ielu skati, kā arī dažādi avīžu raksti par šo tēmu.

Iegūto informāciju pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”  cer apkopot un, izvērtējot iegūtos materiālus, iespējams izveidot arī izstādi par atkritumu apsaimniekošanas nozares vēsturi un attīstību – gan no dažādām fotogrāfijām, gan no citiem pieejamajiem resursiem.

Materiālus aicinām sūtīt gan elektroniski uz e-pastu: vlk@ventspils.lv, gan pa pastu – Pils iela 12, Ventspils, LV-3601 vai nogādāt personīgi.

Sīkāka informācija:

  • rakstot e-pastā: vlk@ventspils.lv,
  • zvanot pa tālr.: 63626920,
  • ierodoties klātienē Pils ielā 12, Ventspilī.
[top]