07 06 2023

Ventspils Zilā karoga pludmalē tiek attīrītas smiltis

Otrdien, 6. jūnijā, Ventspils Zilā karoga pludmalē tika uzsākta smilšu sijāšana, informē pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Lai atvieglotu kārtības uzturēšanu Zilā karoga pludmales teritorijā, vasaras sezonas sākumā tiek organizēta smilšu sijāšana, lai savāktu oļus, kā arī cilvēku atstātus un no jūras izskalotus atkritumus. Darbs tiek veikts ar specializētu traktoram piestiprinātu iekārtu, ar kuru tiek uzirdināts aptuveni 15 centimetrus dziļš slānis. Rezultātā tīrā smilts izbirst cauri sietam, savukārt oļi un atkritumi tiek savākti atsevišķā tvertnē. Akmeņi pēc tam tiek izmantoti, lai papildus nostiprinātu pārģērbšanās kabīnes un soliņus, kā arī tiek veidoti oļu uzbērumi vietās, kur nepieciešams ierobežot smilšu sanesumu veidošanos.

Rūpēs par atpūtnieku labsajūtu un ērtībām vasaras sezonā Ventspils Zilā karoga pludmalē katru dienu tiek veikti ikdienas uzturēšanas darbi. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” gādā par gājēju laipu, soliņu un rotaļu iekārtu attīrīšanu no smiltīm, kā arī rūpējas par nejauši zemē nonākušu atkritumu savākšanu. Tāpat regulāri tiek nodrošināta publisko tualešu apsaimniekošana un atkritumu izvešana.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” smilšu sijāšanu Ventspils Zilā karoga pludmalē veic pēc Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” pasūtījuma.

[top]