02 11 2018

Ventspils ziedu skulptūras sapoš ziemai

Gadalaikam pamazām mainoties uz ziemas krāsām, šonedēļ PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” un floriste ar ievērojamu pieredzi Riona Ēce Ventspils ziedu skulptūras pamazām ietērpj ziemas floristikas noformējumā.

Katru gadu pavasara sezonā un ziemas sezonā ziedu skulptūras maina savu tēlu, pielāgojoties gadalaiku stāstiem – Pavasara sezonā Ventspils lielākā ziedu skulptūra “Puķu govs” tiek izdaiļota ziedu varavīkšņu krāsās, bet gatavojoties ziemai, lielā Puķu gotiņa tiek ieziemota un apvilkta ar augsnes stiprinošu BonTerra ģeopaklāju, kurš tiek apvilkts ar 7000 zaigojošām gaismas lampiņām, kur katra no tām ar rokām tiek piestiprināta pie īpašā kokosa šķiedras apvalka, lai gaismiņu netiktu bojātas brāzmaino Ventspils vēju ietekmē. Arī šogad gotiņas kakls tiks ietērpts un to rotās tautisko rakstu josta, kurā būs iekārts govju simboliskais zvaniņš.

Ziedu topiāriju sagatavošana ziemai ir liels izaicinājums floristei un viņas komandai. Neraugoties uz bargiem laika apstākļiem, gan lietainās, gan vējainās dienās floristi sagatavo ziedu skulptūras tā, ka neviens pat nepamana, kurā brīdī dabiskos ziedus nomaina krāšņi dekoratīvie materiāli.

“Jūras akmentiņu” apaļās dobes pirms ziemas iegūs krāsainu izskatu, ieziemojot tās ar dzeltenu, oranžu un sarkanu krāsu mulču. Jau 5 gadus līdzās košajai dobei “Jūras akmentiņi” Sarkanmuižas pļavā iedzīvotājus un viesus sveicina četrus metrus augsta un septiņus metrus gara puķu skulptūra govs veidolā. Skulptūra tika atklāta 2012.gadā, gatavojoties Ventspils Govju parādes desmitgades svinībām.

Ziemas noformējumu šonedēļ jau ieguva pārventas “Mārīšu ģimene”, Ostas ielas promenādes “Mārītes”, “Zemūdens pasaule” pie Piejūras Akvaparka, “Bobsleja komanda” Jaunpilsētas skvērā, “Pīļu ģimene” bērnu pilsētiņā, “Zaķu ģimene” pie Piedzīvojuma parka, bet kā pēdējais ziemas rotā tiks noformēts Ziedu pulkstenis.

[top]