01 11 2019

Ventspils ziedu skulptūras gatavo ziemas sezonai

Lai gan košās rudens puķu piramīdas, kas izvietotas pilsētvidē, vēl joprojām priecē ikvienu garāmgājēju, Ventspils ziedu skulptūras atvadās no košajiem ziediem un ir gatavas iegūt ziemas noformējumu.

Šonedēļ pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts puķu sievas čakli strādāja, lai sagatavotu un nodotu ziedu skulptūras – “Zaķu ģimene” pie Piedzīvojuma parka, “Zemūdens pasaule” pie Piejūras Akvaparka, “Bobsleja komanda” Jaunpilsētas skvērā, “Pīļu ģimene” Bērnu pilsētiņā, “Mārītes” Ostas ielas promenādē, “Mārīšu ģimene” Pārventā, “Basketbola bumba” pie Olimpiskā centra “Ventspils”, kā arī Ziedu pulksteni ietērpšanai ziemas sezonas noformējumā.

Ziedu skulptūra “Puķu gotiņa” ir viena no atpazīstamākajām skulptūrām Ventspilī, kas, neatkarīgi no gadalaika un uzvilktā tērpa, priecē gan pilsētas iedzīvotājus, gan viesus. Rūpējoties par Ventspils lielāko ziedu skulptūru “Puķu govs”, pašlaik tā tiek gatavota ziemas sezonai – apvilkta ar augsnes stiprinošu BonTerra ģeopaklāju, kas papildināts ar tūkstošiem mirdzošu lampiņu. Savukārt “Jūras akmentiņu” apaļās dobes jau ieguvušas krāsainu izskatu, ieziemojot tās ar sarkanu, oranžu un dzeltenu krāsu mulču.

Šoruden pilsētas puķu dobes tika papildinātas ar 90 420 tulpēm, 13 910 narcisēm, 750 hiacintēm, 12 220 krokusiem, 2 500 sīpolīrisiem, 1 500 muskarēm, 40 fritilārijām, 250 dekoratīvajiem sīpoliem, 18 400 m2 sīpolpuķu miksu, kā arī ar 33 900 atgūtajām tulpēm no 2018. gada. Šīs sīpolpuķes būs pirmie pavasara vēstneši, kas pacietīgi gaidīs pavasara siltos saules starus, lai varētu uzplaukt un priecēt gan Ventspils iedzīvotājus, gan viesus.

[top]