06 11 2017

Iedzīvotājus aicina uz pazemes atkritumu konteineru atklāšanu

Ceturtdien, 9. novembrī plkst. 13:30 Jūras ielas 3A un 14:00 Aleksandra ielā 9A iekšpagalmā pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” un Ventspils pilsētas pašvaldība aicina Ventspils iedzīvotājus apmeklēt pirmo pazemes atkritumu konteineru svinīgo atklāšanas pasākumu. Lai klātienē apskatītu jaunos pazemes konteinerus, to apkalpojošo tehniku un šo konteineru iztukšošanas procesu, kas tiks nodoti lietošanā iedzīvotājiem.

Atkritumu apsaimniekošanas nozare pēdējo gadu laikā ir piedzīvojusi lielas izmaiņas – realizēti vairāki investīciju projekti, lai modernizētu atkritumu apsaimniekošanas procesu un infrastruktūru, un attīstība turpinās – uzsākts jauns daudzsološs projekts, kura mērķis ir atkritumus pārvērst derīgā resursā, turklāt ar pievienoto vērtību – enerģiju.

Ventspils pilsētas iedzīvotājiem ikdienā redzamākas noteikti ir citas šīs nozares izmaiņas – šā gada vasarā ar Ventspils domes finansiālo atbalstu tika veikta kopumā trīs sadzīves atkritumu konteineru novietņu pārbūve, katrā atkritumu novietnē izbūvējot konteinerus ar ietilpību 5 m3 – Jūras ielā 3a LUOWIA (Somija) pilnībā pazemē iebūvēts atkritumu konteiners, Aleksandra ielā 9a firmas BAUER (Vācija) pilnībā pazemē iebūvēts konteiners un Lielajā prospektā 36 BAUER daļējs pazemes atkrituma konteiners.

Kādēļ tieši pazemes konteineri? Šādam risinājumam ir vairākas priekšrocības – šo konteineru izmantošana ikdienā ir ērtāka iedzīvotajiem, tiek samazināta atkritumu izmešana vēja un putnu ietekmē, tiek samazināti nepatīkami aromāti, turklāt šādu konteineru apkalpošana to tilpuma dēļ jāveic retāk, mazāk traucējot iedzīvotāju mieru un tie labi iekļaujas Ventspils pilsētas pilsētvidē.

Tā kā izbūvētie pazemes konteineri ir jaunums mūsu pilsētā, pašvaldības SIA “Ventspils Labiekārtošanas kombināts” iegādājies specializētu atkritumu izvešanas autotehniku. Jaunā atkritumvedēja automašīna ar 21 kubikmetru tilpuma virsbūvi ir aprīkota ar hidromanipulatoru pazemes konteineru iztukšošanai.

Tā kā līdz šim nav uzkrāta pieredze pazemes konteineru ekspluatācijā, nolūkā izvēlēties labāko konteineru ražotāju un veidu, kas būtu viegls ekspluatācijā, piemērots Ventspils klimatiskajiem apstākļiem un visērtākais lietošanā iedzīvotājiem, tiks veikts jau uzstādīto konteineru ekspluatācijas monitorings. Pēc monitoringa veikšanas ik gadu tiks pilnveidotas konteineru novietnes arī citos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos, uzstādot ekspluatācijā vispiemērotākos pazemes vai daļējas pazemes konteinerus.

Pēc svinīgā atklāšanas pasākuma Jūras ielas 3A, Aleksandra ielā 9A un Lielajā prospektā 36 iekšpagalmā iedzīvotāji tiek aicināti lietot jaunos pazemes konteinerus.

 

 

 

 

 

[top]