16 11 2017

Atklāti pirmie pazemes atkritumu konteineri un apkalpojošā tehnika

Šā gada 9. novembrī Ventspilī Jūras ielas 3A un Aleksandra ielas 9A iekšpagalmā tika atklāti pirmie pazemes atkritumu konteineri un apkalpojošā tehnika. Svinīgā pasākuma laikā pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” vadība un Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs aicināja iedzīvotājus izmēģināt jaunos pazemes konteinerus un vērot konteineru iztukšošanas procesu ar jauniegādāto apkalpojošo tehniku Volvo FM62R konteineru iztukšošanas procesu.

Šā gada vasarā ar Ventspils domes finansiālu atbalstu pilsētā tika veikta kopumā trīs sadzīves atkritumu konteineru novietņu pārbūve, katrā atkritumu novietnē eksperimentāli izbūvējot dažādu ražotāju un veidu konteinerus ar ietilpību 5 m3 – Jūras ielā 3a divus firmas LUOWIA (Somija) pilnas pazemes konteinerus, Aleksandra ielā 9a divus firmas BAUER (Vācija) pilnas pazemes konteinerus un Lielajā prospektā 36 vienu firmas BAUER daļējas pazemes atkrituma konteineru.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” valdes priekšsēdētājs Gaitis Celms stāsta: “Jaunajam pazemes atkritumu konteineru risinājumam pilsētvidē ir vairākas priekšrocības – šo konteineru izmantošana iedzīvotajiem ikdienā ir daudz ērtāka, pie tam, tiek samazināta atkritumu izplatība vēja un putnu ietekmē, samazināti līdz šim esošie nepatīkami aromāti, turklāt šādu konteineru apkalpošana to tilpuma dēļ jāveic retāk, mazāk traucējot iedzīvotāju mieru un ejot laikam līdzi, tie ļoti labi iekļaujas Ventspils pilsētas pilsētvidē.”

G. Celms plāno, ka arī turpmāk Ventspilī tiks pilnveidota atkritumu apsaimniekošanas sistēma: “Tā kā līdz šim Ventspilī nav uzkrāta pieredze pazemes konteineru ekspluatācijā, nolūkā izvēlēties labāko konteineru ražotāju un veidu, kas būtu viegls ekspluatācijā, piemērots Ventspils klimatiskajiem apstākļiem un visērtākais lietošanā iedzīvotājiem, tiks veikts jau uzstādīto konteineru ekspluatācijas monitorings. Pēc monitoringa veikšanas ik gadu tiks pilnveidotas konteineru novietnes arī citos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos, uzstādot ekspluatācijā vispiemērotākos pazemes vai daļējas pazemes konteinerus. Pašlaik kopumā 239 daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos ir izvietoti 240 un 1100 l konteineri – kopumā 742 gabali, tā kā attīstības perspektīvas ir pietiekamas. Turklāt tiek domāts ne tikai par nešķirotu sadzīves atkritumu savākšanas sistēmas attīstību, bet arī par atkritumu dalītu vākšanu. Divos Ventspilī izveidotajos šķiroto atkritumu savākšanas laukumos esam uzsākuši ne tikai otrreizējai pārstrādei derīgu atkritumu pieņemšanu, bet arī dārzu atkritumu, liela izmēra atkritumu un sadzīve radušos bīstamo un videi kaitīgu atkritumu pieņemšanu no iedzīvotājiem, turklāt – bez maksas. Tāpat palielinām atkritumu dalītās vākšanas punktu skaitu – pašlaik kopumā Ventspilī ir 46 punkti plastmasas un stikla iepakojuma savākšanai.”

Līdz ar jauno pazemes konteineru uzstādīšanu, pašvaldības SIA “Ventspils Labiekārtošanas kombināts” iegādājies arī specializētu atkritumu izvešanas autotehniku.

Volvo Trucks Latvija pārdošanas vadītājs Andis Kozlovskis skaidro: “PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombinātam” mēs piegādājām Volvo kravas automašīnu FM62R ar GeesinkNorba atkritumu savākšanas iekārtu komplektā ar HIAB hidromanipulatoru ar tālvadības pulti. Tā ir pirmā šāda tipa kravas automašīna Ventspilī. Iekārtas uz mašīnas ir paredzētas pazemes konteineru apkalpošanai, kas ir jauna atkritumu apsaimniekošanas sistēma Ventspilī. Tāpat šo sistēmu izmanto arī vairākās valstīs Rietumeiropā. Šāda veida iekārtām iegādes izdevumi ir lielāki, bet tie nodrošinās labāku efektivitāti un tīrību atkritumu savākšanas vietās. Ilgtermiņā ieguvums ir arī finansiāls, jo atkritumu apsaimniekošanai ir zemākas ekspluatācijas izmaksas.”

 

[top]