31 08 2018

Ventspilī tiek paplašināta infrastruktūra atkritumu šķirošanai

Šonedēļ, turpinot paplašināt šķirošanas iespējas Ventspils pilsētā, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” uzsāk papildus konteineru uzstādīšanu sadzīves atkritumu dalītai vākšanai.

Šobrīd stikla un plastmasas iepakojumu iespējams nodot jau 48 atkritumu dalītas savākšanas punktos daudzdzīvokļu namu pagalmos, pie lielveikaliem un skolām, kā arī šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a. Lai izveidotā infrastruktūra kļūtu vēl pieejamāka, tuvāko nedēļu laikā tiks izvietoti papildus konteineri atkritumu šķirošanai, kopumā paplašinot infrastruktūru par vairāk nekā 20 sadzīves atkritumu dalītās savākšanas punktiem.

Katrā punktā tiks uzstādīti divi konteineri, kas paredzēti stikla un plastmasas iepakojuma uzkrāšanai. Lai atkritumu šķirošana sasniegtu galveno mērķi – no visiem atkritumiem atdalīt atkārtoti izmantojamus un pārstrādājamus atkritumus – svarīgi atkritumus šķirot pareizi, tādēļ aicinām iedzīvotājus sekot informācijai uz konteineriem. Stiklam paredzētajos konteineros drīkst ievietot tīras stikla pudeles un burkas, savukārt konteineros plastmasas iepakojuma šķirošanai – saplacinātas plastmasas pudeles no sadzīves ķīmijas, kosmētikas, kā arī plastmasas dzērienu pudeles, marķētas ar HDPE, LDPE, PET simboliem.

Pēc visu plānoto punktu aprīkošanas pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mājaslapā www.vlk.lv sadaļā Šķirotie atkritumi būs pieejama sīkāka informācija par jaunizveidotajiem punktiem sadzīves atkritumu dalītai vākšanai.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mērķis ir radīt pēc iespējas ērtāku un ikvienam ventspilniekam pieejamāku infrastruktūru atkritumu šķirošanai un cer, ka jaunuzstādītie konteineri palīdzēs ne tikai domāt zaļi, bet arī rīkoties.

[top]