24 01 2020

Ventspilī jau 20. reizi norisināsies Starptautiskais ziedu paklāju festivāls

Nupat sācies 2020.gads, kas ieskandina arī Ventspils pilsētas 730. dzimšanas dienu. Arī Starptautiskajam ziedu paklāju festivālam šis gads ir īpašs – jau 20. reizi Ostas ielas promenādē pulcēsies floristi un ziedu mīļotāji, lai veidotu košus un acīm tīkamus mākslas darbus.

Arī šogad Starptautiskais ziedu paklāju festivāls norisināsies Ventspils pilsētas svētku ietvaros, t.i., no 31. jūlija līdz 2. augustam. Jubilejas gadā ziedu paklājus paredzēts veidot apļa formā (rādiuss 1,4 metri) ar kopējo platību apmēram 6 m2. Kā ierasts ziedu paklāji tiks veidoti Ostas ielas promenādē uz betona bruģakmens seguma.

Košie ziedu paklāji ik gadu tiek veidoti atbilstoši noteiktai tēmai jeb devīzei, ko tradicionāli ierosinājuši Ventspils iedzīvotāji. Arī šogad pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicinās iedzīvotājus būt atsaucīgiem un iesūtīt iespējamās devīzes. Pēc saņemto ierosinājumu apkopošanas tiks izvēlētas atbilstošākās devīzes un izveidota aptauja, sniedzot iespēju ikvienam nobalsot par savu favorītu.

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls ik gadu piesaista lielu dalībnieku skaitu un skatītāju uzmanību. Ziedu paklāju veidošanā piedalās ne tikai Latvijas floristi un ziedu mīļotāji, bet arī dalībnieki no ārvalstīm – Krievijas, Lietuvas, Itālijas, Polijas, u.c. Pagājušā gada Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā “Ziedu melodija” galveno balvu ieguva floristi no Igaunijas, Tartu ar ziedu paklāju “Melody”.

Aicinām sekot līdzi jaunumiem par Starptautisko ziedu paklāju festivālu pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mājaslapā www.vlk.lv un sociālajos tīklos.

Vairāk informācijas:

[top]