15 06 2020

Vēl vairāk vasaras ziedu

Vasara ir īstais laiks, lai priecātos par pilsētas ziedu kompozīcijām. Ziedu krāšņums, kas priecē gan ventspilniekus, gan pilsētas viesus, ir sastopams ik uz stūra, par to parūpējās pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas. Šovasar pilsētu rotā ziediem pilnie puķu podi, kastes un iekaramie trauki, unikāli ziedu raksti pilsētas dobēs, ziedu piramīdas, kā arī figurālās puķu skulptūras.

Jau kopš maija sākuma pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” čaklās puķu sievas rosījās, stādīja ziediņu pie ziediņa, lai uzmeistarotu košu ziedu tērpu ikvienai Ventspils puķu skulptūrai, kopumā iestādot 27 250 vasaras ziedu. Piemēram, “Bobsleja komanda” Jaunpilsētas skvērā un “Mārītes” Ostas ielas promenādē uzziedēs baltos, rozā un sarkanos krāsu toņos. Skulptūras “Bobsleja komanda” tērpu veido 1 250 vasaras ziedi, toties skulptūras “Mārītes” Ostas ielas promenādē tērps veidots no 1 500 vasaras ziediem.

Katrs ziediņš Ventspilī tiek rūpīgi iestādīts, apkopts un laistīts. Puķu skulptūru laistīšana notiek automātiski – vairākas reizes dienā, tiek noņemtas arī vecās lapas un ziedi nogriezti tā, lai skulptūra nezaudētu līnijas un izliekumus.

Kopumā uz Ventspils ielu barjerām izvietotas 208 puķu kastes. Kā ierasts puķu kastes uzstādītas Brīvības ielā, uz Vidumupītes tilta, pilsētas centrā – Kuldīgas ielas un Jūras ielas krustojumā, Kuldīgas ielā pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Inženieru ielā pie Ventspils Augstskolas, Jaunpilsētas laukumā, Talsu ielas un Dzintaru ielas krustojumā un citās vietās. Vēl pilsētā izvietotas puķu piramīdas. Kopumā 27 piramīdas,  ko rotā 6 394 dažādi vasaras ziedi – begonijas, balzamīnes, petūnijas, verbenas u.c.

Lai pilsētas ziedu šarms mūs priecētu vēl vairāk, tika uzstādīti arī iekaramie puķu podi. Pilsētas teritorijā kopumā izvietoti 167 iekaramie puķu podi, tie izvietoti Pārventas centrā, uz Raiņa ielas, Andreja ielā, Jūras ielas un Ģertrūdes ielas krustojumā, Lielajā prospektā un vēl daudz kur citur.

[top]