28 05 2024

Var pieteikt elektroiekārtu bezmaksas savākšanu

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” no 29.maija līdz 21. jūnijam aicina ventspilniekus piedalīties elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanas akcijā un veiksmes gadījumā tikt arī pie SIA “Latvijas Zaļais punkts” un SIA “Eco Baltia vide” sarūpētas balvas.

Ne pirmoreiz PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina ventspilniekus piedalīties elektrisko un elektronisko iekārtu (EEI) atkritumu savākšanas akcijā, bet, atšķirībā no iepriekšējām reizēm, šogad tiek mainīta akcijas norises kārtība. Akcijas dalībniekiem vairs nebūs jāmeklē savai dzīvesvietai tuvākā vieta, kur šos atkritumus nodot, tā vietā, piesakot šo atkritumu izvešanu, tie tiks savākti no dzīvesvietas, turklāt bez maksas. Akcijas laikā varēs nodot gan lielo sadzīves tehniku – ledusskapjus, veļas mašīnas, plītis, trauku mazgājamās mašīnas u.c. – , gan arī mazo tehniku, piemēram, mikroviļņu krāsnis, virtuves kombainus un citas ierīces. Lai pieteiktu izvešanu, minimālajam kopējam nodoto iekārtu svaram jābūt vismaz 30 kg un izmēram vismaz 60x40x40 cm.

Kā piedalīties akcijā

  • Jāpārliecinās, ka nodošanai paredzētie EEI atkritumi nav izjaukti.
  • No 29.maija līdz 21. jūnijam jāpiesaka izvešana, rakstot uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanot pa tālr. 63626920. Jānorāda precīza EEI atkritumu savākšanas adrese, kontaktinformācija, kādas elektroiekārtas plānots nodot, kāds ir to skaits un aptuvenais svars.
  • Tā kā elektroiekārtu atkritumu savākšana tiks organizēta pēc noteikta maršruta, pirms plānotās šo atkritumu savākšanas dienas PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” par to informēs.
  • Norādītajā dienā savācamās iekārtas jānovieto uzņēmuma darbiniekiem brīvi pieejamā vietā (elektroiekārtām jābūt novietotām ārpus telpām, piemēram, pie kāpņu telpas ārdurvīm, iebraucamā ceļa malā, ārpus sētas u. tml. PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” nenodrošinās elektroiekārtu iznešanu no īpašuma, nonešanu pa kāpnēm u.tml.).

Visas akcijas laikā savāktās elektropreces tiks nodotas pārstrādei, tādējādi katrs no akcijas dalībniekiem savai nokalpojušajai iekārtai dos iespēju pārtapt jaunā.

No akcijas laikā pieteiktajām adresēm tiks izlozēti trīs veiksminieki, kuri saņems SIA “Latvijas Zaļais punkts” un SIA “Eco Baltia vide” sarūpētas veicināšanas balvas – kādu no trim “RIMI” dāvanu kartēm 30 eiro vērtībā vai kādu no pieciem pārsteiguma maisiņiem.

Atgādinām, ka ikdienā nolietotus EEIA atkritumus bez maksas var nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a.

[top]