06 01 2020

Vairāk nekā vienkārši šķiroto atkritumu savākšanas laukums

Nu jau nevienam ventspilniekam vairs nav jautājums – kas ir šķiroto atkritumu savākšanas laukums – jau kopš 2004. gada laukumi Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a veiksmīgi darbojas un ir ļoti labi apmeklēti. Šo gadu laikā pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ir radis iespēju pieņemt arvien jaunus atkritumus veidus, kā arī piedāvāt jaunus pakalpojumus.

Kā jau ierasts, šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a ik dienu, izņemot pirmdienas, var nodot dažāda veida atkritumus:

  •  atkārtoti pārstrādājamus atkritumus (plastmasa (marķējums HDPE, PEHD, PET, LDPE), polietilēna plēve, stikls (stikla burkas, pudeles un logu stikls), makulatūra, kartons, metāls);
  •  videi kaitīgus atkritumus (ledusskapji, plītis utt; 4 gab. riepas);
  •  sadzīvē radušos bīstamos atkritumus (akumulatori, luminiscences lampas, dzīvsudrabu saturoši atkritumi, krāsas u.c.);
  •  liela izmēra atkritumus (mēbeles);
  •  zaļos atkritumus ((no aprīļa līdz novembrim ieskaitot), nopļauta zāle, lapas, dārzeņi, augļi, sasmalcināti zari);
  •  būvniecības un būvju nojaukšanas atkritumus līdz 1m3 (atkritumu izmēri apmēram 60x40x100 cm un svars līdz 50 kg; flīzes, izlietnes, tualetes podi utt.), kas ir maksas pakalpojums. Ar aktuālajiem izcenojumiem  aicinām iepazīties: http://vlk.lv/sanitaras-tirisanas-iecirknis/norekinu-tarifi-un-rekviziti/.

2019. gadā, lai  paplašinātu laukumos piedāvāto pakalpojumu klāstu, tika izveidoti  Grāmatu apmaiņas punkti, kuru galvenais mērķis ir – ļaut grāmatām ceļot pie jauniem lasītājiem. Paņemot vai ieliekot grāmatu, nav nekādu pienākumu citam pret citu – katrs interesents var ielikt skapī sev vairs nevajadzīgu grāmatu un paņemt lasīšanai kādu no citu atnestajām grāmatām un tās atpakaļ nav jānes.

Sākot ar š.g. 7. janvāri pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” piedāvā vēl vienu jaunu pakalpojumu – šķiroto atkritumu savākšanas laukumos bez maksas tiks pieņemtas arī svētku eglītes, protams, bez rotājumiem. Eglītes būs iespējams nodot visa janvāra mēneša garumā – aicinām izmantot šo iespēju! Eglītes plānots nodot tālākai pārstrādei.

Savukārt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji, kuriem nav iespēja eglīti aizvest uz kādu no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem, pirms eglīšu izmešanas tiek aicināti vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai uzzinātu tuvāko liela izmēra atkritumu izvešanas datumu, kas ļaus izvairīties no nekārtības pie sadzīves atkritumu konteineriem.

Ar plašāku informāciju par atkritumu veidiem, ko pieņem šķiroto atkritumu savākšanas laukumos aicinām iepazīties, apmeklējot pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mājaslapu: www.vlk.lv, sadaļā Atkritumu apsaimniekošana/ šķirotie atkritumi.

Informācija:

 

Lai zaļiem darbiem pilns un veiksmīgs Jaunais gads!

[top]