03 10 2019

Uzsākta sīpolpuķu stādīšana

Rudens ienācis arī Ventspilī – rīti kļuvuši dzestrāki, dienas manāmi īsākas un koku lapas jau krāsojas dzeltenos un sārtos toņos. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” čaklās puķu sievas, rūpējoties par pavasara krāšņo ziedu buķeti, cītīgi stāda sīpolpuķes Ventspils pilsētas puķu dobēs.

Pagājušās nedēļas otrajā pusē pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas rosījās Kurzemes ielas jaunajā aplī, toties šonedēļ puķu sievas rūpējas, lai sīpolpuķes tiktu iestādītas dobēs pie dzelzceļa stacijas, pilskalnā, Saules ielā pie ziedu skulptūras “Zaķu ģimene” un arī citās pilsētas dobēs. Kopumā šogad nepieciešams iestādīt 173 890 sīpolpuķes. Tās papildinās viena otru ar dažādām krāsām, formām un izcelsies pilsētas dobēs, jo ziedēs laikā, kad citi augi vēl tikai modīsies.

Pilsētas puķu dobes tiks papildinātas ar 90 420 tulpēm, 13 910 narcisēm, 750 hiacintēm, 12 220 krokusiem, 2 500 sīpolīrisiem, 1 500 muskarēm, 40 fritilārijām, 250 dekoratīvajiem sīpoliem, 18 400 m2 sīpolpuķu miksu, kā arī ar 33 900 atgūtajām tulpēm no 2018. gada. Šīs sīpolpuķes būs pirmie pavasara vēstneši, kas pacietīgi gaidīs pavasara siltos saules starus, lai varētu uzplaukt un priecēt gan Ventspils iedzīvotājus, gan viesus.

Ik pavasari papildus sīpolpuķēm pilsētā tiek iestādīti vairāki tūkstoši viengadīgo pavasara puķu un uzstādītas pavasara puķu piramīdas, bet maijā tiek uzsākts darbs pie vasaras puķu stādīšanas. Vispirms tiek stādītas figurālās puķu dobes, bet pēc tam puķes tiek pakāpeniski stādītas pilsētas apstādījumos, puķu dobēs un puķu podos, kā arī tiek uzstādītas vasaras puķu piramīdas. Šovasar pilsētu rotāja teju 58 060 košas un acīm tīkamas vasaras puķes.

[top]