17 10 2021

Uzsāks skulptūras “Puķu govs” ieziemošanu

Kļūstot vēsākam un lēnām mainoties gadalaikam, PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas ietērps ziedu skulptūru “Puķu govi” ziemas noformējumā.

Divas reizes gadā ziedu figurālā skulptūra maina savu noformējumu atbilstoši gadalaikiem – vasaras un ziemas. Vasaras sezonā uzziedot krāšņos ziedos, bet ziemas sezonā tā tiek ietērpta īpašā noformējumā, kas arī ziemas aukstajās dienās ir tikpat pievilcīgs.

Čaklās pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ietērps ziemas noformējumā “Puķu govs” ar augsnes stiprinošu ģeopaklāju, uz gotiņas karkasa tiek piestiprinātas lampiņu virtenes, kuras pēc tam tiek pārvilktas ar ģeopaklāju. Tad katra lampiņa ar speciālas adatas palīdzību tiek izvilkta cauri ģeopaklājam uz āru un atkal nostiprināta, lai gaismiņu netiktu bojātas brāzmaino Ventspils vēju ietekmē.

Ziedu topiārija sagatavošana ziemai ir liels izaicinājums puķu sievām. Neraugoties uz bargiem laika apstākļiem, gan lietainās, gan vējainās dienās puķu sievas sagatavo ziedu skulptūras tā, ka neviens pat nepamana, kurā brīdī dabiskos ziedus nomaina krāšņi dekoratīvie materiāli.

[top]