28 07 2023

Ziedu paklāju festivāla dalībnieki: no debitantiem līdz veterāniem

Ventspilī notiekošo starptautisko ziedu paklāju festivālu par vienu no krāšņākajiem un ziedošākajiem Pilsētas svētku notikumiem padara floristi, kas tradicionāli augusta pirmajā nedēļas nogalē ierodas no dažādām Eiropas un pasaules valstīm, lai Ventspili sveiktu ar ziedu mākslas darbiem. Pateicoties tam, ka floristi izvēlas atgriezties Ventspilī gadu no gada, starptautiskais ziedu paklāju festivāls it kļuvis par tradīciju ar nu jau vairāk nekā 20 gadu senu vēsturi.

Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā dalību piesaka komandas, kurās apvienojušies ne tikai domubiedri, izglītības iestāžu, mācību centru, radošo studiju, uzņēmumu un organizāciju kolektīvi, bet arī radi, draugi un ģimenes. Ilggadēji starptautiskā ziedu paklāja festivāla dalībnieki, komanda ar 16 gadu pieredzi, ir Cirīšu ģimene no Zaļeniekiem, Jelgavas novada. Pirmos gadus ģimeni pārstāvēja Inga un Druvis Cirīši, bet no 2009. gada palīgā sāka braukt viņu meita Anna Roze. Izpelnoties skatītāju atzinību, Cirīšu ģimene vairākkārt saņēmusi skatītāju simpātijas balvu. Viena no tādām reizēm bija 2013. gadā, kad žūrijas un skatītāju vērtējumam tika nodots ziedu paklājs ar nosaukumu «Kurzemīte, Dievzemīte – brīvas tautas auklētāja». Taču lielākais gandarījums ģimenei ir par dalību 15. starptautiskajā ziedu paklāju festivālā 2015. gadā, kad Anna, kopā ar komandu startējot jauniešu grupu konkurencē, ieguva godpilno 1. vietu ar ziedu paklāju «Mēs esam ceļā». Ģimene stāsta, ka, piedaloties ziedu paklāju festivālā, jūlija pēdējās nedēļas vienmēr bija rosīgas un tika veltītas sagatavošanās darbiem. Ziedu paklāju galvenās idejas autors parasti ir vīrs un tētis Druvis, bet sieva Inga un meita Anna ir atbalsts, kas nav mazāk svarīgs lielās lietās, pauž ģimene.

>>> Tieši pēc nedēļas, piektdien, 4. augustā, Ventspilī sāksies 21. starptautiskais ziedu paklāju festivāls «Ziedu virpulis», kas pirmo reizi notiks Lielajā laukumā, līdzās koncertzālei «Latvija» un strūklakai «Fregate “Valzivs”». Šogad dalību pieteikušas 17 komandas no Itālijas, Spānijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Latvijas. Komandas darbu pie ziedu paklāju veidošanas sāks piektdien, 4.augustā, plkst. 10.00 un turpinās līdz sestdienas rīta plkst. 9.00. Ziedu mākslas darbus vērtēs profesionāla žūrijas komisija, ko šogad pārstāvēs 8 floristikas, dizaina, daiļdārzniecības, mākslas, arhitektūras un citu saistītu jomu eksperti. No plkst. 11.00 līdz 14.00 ziedu paklāju vērtēšanā aicināti iesaistīties skatītāji, nosakot skatītāju simpātijas balvas ieguvēju. Uzvarētāji tiks paziņoti pasākumā Lielajā laukumā plkst. 15.00.

[top]