30 09 2019

Spēles, video un prezentācijas – kad sarežģītais kļūst vienkāršs

Jau vairākus gadu desmitus pašvaldības SIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanu Ventspils pilsētā, ikvienam iedzīvotājam vai komersantam nodrošinot iespēju no radītajiem atkritumiem atbrīvoties videi un cilvēkiem drošā veidā. Taču tikpat svarīgi kā sniegt kvalitatīvu pakalpojumu, ir skaidrot sabiedrībai, it īpaši bērniem un jauniešiem, par katra atkritumu radītāja lomu sakārtotas atkritumu apsaimniekošanas sistēmas veidošanā un darbībā, atkritumus jau to rašanās vietās apsaimniekojot pareizi. Tieši šī iemesla dēļ pašvaldības SIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” vēlētos dalīties ar savām zināšanām atkritumu apsaimniekošanas jautājumos arī ar skolām.

Domājot par to, kā papildināt izglītības iestāžu sniegtās zināšanas par atkritumu apsaimniekošanu ar praktisku informāciju par Ventspils pilsētā izveidoto atkritumu apsaimniekošanas sistēmu, pašvaldības SIA „Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi mērķtiecīgi veidoja materiālo bāzi – spēles, video un prezentācijas, lai visai sarežģītos atkritumu apsaimniekošanas procesus parādītu pēc iespējas bērniem saprotamākā veidā. Pašlaik ir izveidotas divas spēles un viens video:

  • Spēle – Atkritumu apsaimniekošanas process – apvieno atkritumu apsaimniekošanas un IT jomu. Spēles dalībniekiem ir iespēja iejusties loģistikas speciālistu lomā un izveidot atkritumu savākšanas maršrutu, dodot mazam robotiņam – Ozobotam, attiecīgas komandas. Ar spēles palīdzību tās dalībnieki var iepazīties ar izveidoto atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru Ventspils pilsētā un galvenais – izprast atkritumu apsaimniekošanas procesus kopumā.
  • Lielformāta grīdas spēle – EKOcirks. Spēle pēc savas darbības principa atgādina visu iecienīto bērnības spēli “Cirks” – tikai ar savu specifiku – galvenās darbības norit ap un par atkritumiem. Ar šo spēli ventspilnieki varēja iepazīties Piektdienas vakara pastaigaslaikā šī gada maijā.
  • Animācijas video – Atkritumu ceļš Ventspilī – ikvienam atkritumu radītājam saprotamā veidā ataino, kas notiek ar atkritumiem pēc tam, kad produktu iepakojumi un sadzīves atkritumi, kas ikdienā veidojas katrā mājsaimniecībā, nonāk atkritumu konteineros, un kāds ir atkritumu tālākais ceļš.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” labprāt viesosies skolās, lai iepazīstinātu ar jaunizveidotajām spēlēm un izrunātu citus ar atkritumu apsaimniekošanu saistītus jautājumus, papildinot skolēnu zināšanas vides jautājumos – galvenā mērķauditorija 1. līdz 4. klases skolēni. Sīkāka informācija pa tālr. 29149705.

Lai atkritumu jautājumiem pievērstu lielāku uzmanību un aktivitātēs iesaistītu pēc iespējas lielāku bērnu skaitu, šogad plānoti vēl atsevišķi konkursi skolām un bērnudārziem. Viens no tiem – ikgadējais zīmējumu konkurss, kur konkursa rezultātā bērni var izcīnīt ne tikai labas balvas, bet konkursa rezultātā tiek radīts krāšņs bērnu zīmējumu kalendārs. Par konkursiem sīkāk noteikti informēsim atsevišķi.

Ceram, ka iegūtās zināšanas palīdzēs jaunajai paaudzei pret vidi izturēsies ar lielu atbildību!

[top]