05 04 2019

Šogad bezmaksas “zaļo” atkritumu pieņemšanu uzsāk aprīlī

Līdz ar pirmajiem saules stariem rodas vēlme ielaist pavasari arī savā piemājas dārziņā, to sakopjot un sagatavojot jaunajai sezonai. Lai sakopšanas darbos radušies “zaļie” atkritumi neradītu liekas raizes, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” šogad agrāk nekā citus gadus uzsāk “zaļo” atkritumu pieņemšanu šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a, turklāt bez maksas.

Jau vairāku gadu garumā pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” nodrošina iespēju iedzīvotājiem šķiroto atkritumu savākšanas laukumos bez maksas nodot “zaļos” atkritumus – nopļautu zāli, lapas, sasmalcinātus zarus, augļus un dārzeņus. Parasti šos atkritumus laukumos varēja nodot laika periodā no maija līdz novembrim, tomēr, ņemot vērā ventspilnieku pieprasījumu pēc šī pakalpojuma, šogad ir nolemts “zaļos” atkritumus laukumos pieņemt agrāk – jau no aprīļa. Šķiroto atkritumu savākšanas laukumu – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a, darba laiks ir katru dienu no plkst. 10:00 līdz 19:00, izņemot pirmdienas.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atgādina, ka šķiroto atkritumu savākšanas laukumos bez maksas var nodot arī citus atkritumu veidus:

  •  atkārtoti pārstrādājamus atkritumus (plastmasa (marķējums HDPE, PEHD, PET, LDPE), polietilēna plēve, stikls (stikla burkas, pudeles un logu stikls), makulatūra, kartons, metāls);
  • videi kaitīgus atkritumus (ledusskapji, plītis utt; 4 gab. riepas);
  • sadzīvē radušos bīstamos atkritumus (akumulatori, luminiscences lampas, dzīvsudrabu saturoši atkritumi, krāsas u.c.);
  • liela izmēra atkritumus (mēbeles);
  • būvniecības un būvju nojaukšanas atkritumus līdz 1m3 (atkritumu izmēri apmēram 60x40x100 cm un svars līdz 50 kg; flīzes, izlietnes, tualetes podi utt.), kas ir maksas pakalpojums – 0.08 EUR/kg (iesk. PVN).

Ar plašāku informāciju par atkritumu veidiem, ko pieņem šķiroto atkritumu savākšanas laukumos, aicinām iepazīties, apmeklējot pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mājaslapu: www.vlk.lv, sadaļā Atkritumu apsaimniekošana/ šķirotie atkritumi.

Aktuālo informāciju par atkritumu apsaimniekošanu iespējams iegūt:

[top]