10 09 2019

Rudens – zaļo atkritumu laiks

Dabā lēnām ienāk rudens – ar savu krāšņumu un dārza labumu bagātību. Lai prieku nesabojātu lapkritis un ievārījumos un sulās neizmantotie āboli, PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atgādina par iespējām apsaimniekot zaļos atkritumus un lapas.

Ikdienā jau daudzi ventspilnieki izmanto PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” radīto iespēju šķiroto atkritumu savākšanas laukumos bez maksas nodot nopļauto zāli, bet, tuvojoties rudenim, aktuāls paliek jautājums – ko darīt ar lapām un neizmantoto dārza ražu, ja mājās netiek veidots komposts?

  •   ābolus un citus rudens labumus (augļus, dārzeņus) un nopļauto zāli laika periodā no aprīļa līdz pat novembrim bez maksas pieņem šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas iela 8a, katru dienu no plkst. 10:00 līdz 19:00, izņemot pirmdienas.
  •  ja zaļo atkritumu nodošana šķiroto atkritumu savākšanas laukumos nešķiet ērta – iespējams iegādāties marķētos maisus un izvešanu pieteikt pa tālr. 63626920. Marķētais maiss paredzēts atkritumiem ar svaru līdz 10 kg. Maisus var iegādāties PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Pils ielā 12, 1. stāvā, Abonentu daļā, pieņemšanas laiks: pirmdienās no plkst. 8:00 līdz plkst. 18:00, no otrdienas līdz piektdienai no plkst. 8:00 līdz 15:00.
  • sagrābtās koku lapas līdz pat novembrim no privātpersonām bez maksas pieņem šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas iela 8a, katru dienu no plkst. 10:00 līdz 19:00, izņemot pirmdienas.

Tradicionāli laika periodā no 1. oktobra līdz 15. novembrim maisos salikto lapu savākšanu no individuālo māju iedzīvotājiem organizēs P/I “Komunālā pārvalde”, taču ņemot vērā norises dabā, darbi tiks uzsākti jau 16. septembrī, izvešanu varēs pieteikt pa tālr. 63624269, vai rakstot uz kom.parvalde@ventspils.lv.

Savukārt juridiskās personas un daudzdzīvokļu dzīvojamo namu apsaimniekotāji lapu savākšanai jau tagad var iegādāties PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” marķētos maisus. Atgādinām, ka pie daudzdzīvokļu dzīvojamo namiem uzstādītajos konteineros sagrābtās lapas ievietot nedrīkst, tādēļ lūdzam namu apsaimniekotājus tam jau tagad pievērst īpašu uzmanību.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” novēl izbaudīt krāšņo un bagātīgo gadalaiku – rudeni!

[top]