12 09 2021

Rudens bioloģisko atkritumu laiks

Sākoties rudenim, ražas novākšanai un lapkritim, kas neizbēgami vēl tikai pieņemsies spēkā, zaļo atkritumu kļūst arvien vairāk un iedzīvotājiem bieži vien rodas jautājums – ko iesākt ar neizmantoto ražu un lapām?

Izplatītākā kļūda, kas tiek pieļauta – pārpalikumus no dārza, kas visbiežāk ir āboli, sagrābtās lapas, nopļautā zāle, tiek samesta sadzīves atkritumu konteineros. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” lūdz to nedarīt, jo tie ir bioloģiskie atkritumi, kas tiek apsaimniekoti citādāk nekā sadzīves atkritumi.

Lai ērti varētu apsaimniekot šos bioloģiskos atkritumus, PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” informē par zaļajiem marķētajiem maisiem. Maisus individuālo māju īpašnieki var saņemt – šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a katru darba dienu no plkst. 10 līdz 19, izņemot pirmdienas vai Abonementu daļā Pils ielā 12. Juridiskās personas un namu pārvaldnieki tiek aicināti sazināties e-pastā: vlk@ventspils.lv, lai vienotos par maisu skaitu un saņemšanas laiku.

Zaļie marķētie maisi ir bez maksas, individuālo māju īpašniekiem paredzēti 10 maisi mēnesī, juridiskām personām un namu apsaimniekotājiem – savstarpēji vienojoties.

Maisu savākšana tiek organizēt atsevišķā maršrutā ar izvešanas grafiku 2 reizes mēnesī, katra mēneša 1. un 3. pirmdienā. Izvešana ir jāpiesaka pa tālr. 27876577. Pieteikšana ir jāveic savlaicīgi, ceturtdiena ir pēdējā diena pieteikuma pieņemšanai pirmdienas izvešanai.

Svarīgi ir atcerēties – maisa svars nedrīkst pārsniegt 10 kg, tiem jābūt aizsietiem!

Pašlaik zaļo maisu pakalpojums pieejams Ventspils pilsētā. Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt e-pastā: vlk@ventspils.lv. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina izmantot iespēju apsaimniekot zaļos atkritumus bez raizēm!

[top]