02 05 2022

Pilsētvide papildināta ar jauniem kokiem un krūmiem

Sestdien, 30. aprīlī, Ventspilī aizvadīta tradicionālā koku stādīšanas talka, kuras laikā ar jauniem koku un krūmu stādījumiem tika papildināta kastaņu aleja Kuldīgas ielā un Reņķa dārzs. Koku stādīšanas talku nodrošināja pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pēc pašvaldības iestādes “Ventspils Komunālā pārvalde” pasūtījuma.

Koku stādīšanas talka tika atklāta Kuldīgas ielā esošajā kastaņu alejā, kas, pateicoties Ventspils iedzīvotāju izrādītajai interesei, papildināta ar 23 sārtajām zirgkastaņām. Šīs šķirnes kastaņi ir īpaši piemēroti stādīšanai pilsētvidē dekoratīvos nolūkos, jo to ziedlapas ir rozā toņos.

Reņķa dārzā iestādīti 25 jauni koki, tostarp 9 baltie vītoli, 8 karaliskie valrieksti, 3 magnolijas un 5 zeltzaru vītoli. Ar mērķi padarīt parku ziedošāku, Reņķa dārzs papildināts ar vairāk nekā 100 jauniem krūmu stādiem – 70 eksohordām, 20 trīsdaivu mandelēm un 19 parastajiem ceriņiem.

Koki un krūmi tika piegādāti no stādaudzētavas Nīderlandē.

Lai stādi pilnvērtīgi ieaugtu un kuplotu, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Apzaļumošanas iecirkņa darbinieki iepriekš sagatavoja augsni koku un krūmu stādīšanai.

Foto: Ventspils hronikas arhīvs

[top]