24 05 2019

Pilsētu rotās krāšņas puķu kastes

Ventspils pilsētas ziedu šarmu izbauda ne vien ventspilnieki, bet arī pilsētas viesi. Rūpējoties par pilsētas krāšņo ziedu rotu, šonedēļ tika uzsākta puķu kastu un puķu podu izvietošana pilsētā, savukārt pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas turpina ietērpt ziedu skulptūras vasaras tērpos un uzsāk vasaras ziedu stādīšanu pilsētas puķu dobēs.

Šonedēļ tika uzsākta puķu kastu izvietošana uz Ventspils ielu barjerām. Pirmās puķu kastes uzstādītas Brīvības ielā, uz Vidumupītes tilta un pilsētas centrā – Kuldīgas ielas un Jūras ielas krustojumā, vēl puķu kastes plānots uzstādīt Kuldīgas ielā pie Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas, Inženieru ielā pie Ventspils Augstskolas, Jaunpilsētas laukumā, Talsu ielas un Dzintaru ielas krustojumā un citās vietās. Kopumā tiks izvietotas 286 puķu kastes ar dažādiem vasaras ziediem – begonijas, pelargonijas, petūnijas, verbenas.

Puķu kastes ar vasaras ziediem nav vienīgais skaistums, kas šovasar rotās pilsētu, šonedēļ tika uzsākta iekaramo puķu podu uzstādīšana. Iekaramie puķu podi atradīsies Pārventas centrā, uz Raiņa ielas, Jūras ielas un Ģertrūdes ielas krustojumā, Andreja ielā, Lielajā prospektā un vēl daudz kur citur. Pilsētas teritorijā kopumā tiks izvietoti 162 iekaramie puķu podi.

Turpinās arī ziedu skulptūru ietērpšana vasaras tērpos, nākamās vasaras tērpu vilks “Mārītes” Ostas ielas promenādē. Vēl čaklās pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas ir uzsākušas vasaras ziedu stādīšanu pilsētas puķu dobēs un puķu podos. Kopumā ziedi tiks iestādīti 73 puķu podos, kas pēc tam tiks izvietoti uz pilsētas ielām.

Pavisam tiks iestādīti 80 020 vasaras ziedi, kurus no 318 km tālās Jēkabpils piegādāja SIA “Sedumi”. Visus stādīšanas darbus un vietas koordinē pilsētas dārzniece, stādīšanu plānots pabeigt š.g. 21. jūnijā.

[top]