05 10 2020

Pienācis laiks stādīt sīpolpuķes

Domājot par Ventspils ziedu rotas daudzveidību, dobēs ik rudeni tiek iestādītas tūkstošiem dažādu šķirņu, nokrāsu un veidu sīpolpuķes. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas jau ķērušās pie darba, cītīgi stādot sīpolpuķes pilsētas puķu dobēs.

Pagājušās nedēļas otrajā pusē pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” puķu sievas rosījās dobēs pie dzelzceļa stacijas, pie Ventspils Augstskolas, Inženieru ielā pie Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas, kā arī dobēs pie Talsu ielas un Dzintaru ielas krustojuma. Kopumā šoruden tiks iestādītas 159 690 sīpolpuķes, kas uzziedēs agrā pavasarī, kad citi augi vēl tikai modīsies.

Ventspils puķu dobes tiks papildinātas ar 101 610 tulpēm, 18 450 narcisēm, 10 430 krokusiem un 29 200 gab. gatavo sīpolpuķu mix. Šīs sīpolpuķes pacietīgi gaidīs pirmos pavasara siltos saules starus, lai kļūtu par pavasara vēstnešiem, kas ar savu košumu priecēs gan pilsētas iedzīvotājus, gan viesus.

Ik pavasari papildus sīpolpuķēm pilsētā tiek iestādīti vairāki tūkstoši viengadīgo pavasara puķu un uzstādītas pavasara puķu piramīdas, bet maijā tiek uzsākts darbs pie vasaras puķu stādīšanas – tiek stādītas figurālās puķu dobes, bet pēc tam puķes tiek pakāpeniski stādītas pilsētas apstādījumos, puķu dobēs un puķu podos, tiek uzstādītas vasaras puķu piramīdas.

[top]