31 10 2021

Papildināta Ventspils zaļā infrastruktūra

Domājot par Ventspils pilsētas zaļo infrastruktūru un tās pilnveidošanu, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” apzaļumošanas iecirkņa speciālisti veikuši koku stādīšanu Zviedru valnī.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” apzaļumošanas iecirkņa speciālisti šodien veica koku stādīšanas darbus Zviedru valnī iepretim Ventspils valstspilsētas pašvaldības domei. Kopumā iestādot 19 Kļavlapu platānas.

Ventspils pilsētā, stādot kokus, tiek ievērota koku stādīšanas stratēģija – izvēloties īpaši katrā no ielām vai parkiem, esošās augsnes sastāvam piemērotus un vietas telpas mērogā iederīgus kokus. Jaunajiem koku vainagiem veic regulāru kopšanu, rūpīgi sekojot līdzi, lai tie tieši augtu veselīgi un stipri, regulāri mēslojot un laistot tos.

Koki pilsētā tiek stādīti ne tikai skaistumam, to klātbūtnei urbanizētajā vidē ir arī gluži praktiska nozīme – zaļā zona uzlabo pilsētas mikroklimatu, attīra gaisu no putekļiem un bagātina to ar skābekli. Ventspils zaļā infrastruktūra ik gadu tiek papildināta ar vidēji 200 – 300 dažādu sugu un šķirņu jauniem kokaugu stādījumiem.

[top]