07 06 2017

Papildinās ziedu skulptūru “Puķu pulkstenis” ar vasaras ziediem

Šonedēļ  kā pēdējo figurālo puķu dobi (topiāriju) atjaunos un izveidos jaunu ziedu kompozīciju ziedu skulptūrai “Puķu pulkstenis” ar vasaras ziediem.

“Puķu pulkstenis” tiks veidots no 1000 dažādu ziedu stādu pušķīšiem. Krāsaino pulksteņa rakstu veidos – 75 sarkano ziedu leduspuķu, 300 rozā un baltu begoniju, 75 sedumu, 200 krustaiņu un 450 dažādu nokrāsu samteņu. 

“Ziedu pulkstenis” Lielajā prospektā, krustojuma ar Kuldīgas ielu tuvumā, ir atklāts 2002. gadā. Tā ir pirmā Ventspilī izveidotā ziedu skulptūra. Ideja noskatīta Šveicē. Ventspilī uzstādītā ziedu pulksteņa pamatnes diametrs ir 5 metri. Tam ir stundu, minūšu un sekunžu rādītāji. Pulksteņa mehānisms (Turm Uhren) ir vests no Vācijas. Pulksteņa laika precizitāte tiek regulēta automātiski ar radio signāla palīdzību. Vasarā pulksteņa pamatnē iestāda ap 1000 puķu stādu, kas katru gadu ir atšķirīgā augu un to krāsu salikumā. Ziemā pulkstenis tiek rotāts no salizturīgiem dekoratīviem materiāliem. Ziemassvētku periodā pulkstenis tiek greznots ar īpaši veidotu LED apgaismojuma rotu.

[top]