11 04 2019

Noskaidroti konkursa “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!” Kurzemes kārtas finālisti un titula “Ventspils simpātija” ieguvēji

Otrdien, 9. aprīlī, Ventspils Jaunrades namā tika aizvadīta “Zaļā josta” radošā konkursa “Es sāku ar sevi – tīrai Latvijai!” Kurzemes reģionālā kārta, kur tika noskaidroti 6 Kurzemes puses finālisti un titula “Ventspils simpātija” ieguvēji, ko īpaši apbalvoja pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” kā šī konkursa atbalstītājs.

Ik gadu Latvijas tirgū tiek izplatīti ap 3 miljoniem plastmasas iepirkumu maisiņu. Visefektīvākais veids, kā samazināt plastmasas iepirkumu maisiņu daudzumu, ir tos neradīt, ikdienā izmantojot videi draudzīgākus iepakojuma un iesaiņojuma veidus un kāpēc lai tos neradītu pašu rokām? Motivējot rast efektīvas, ilgtspējīgas, modernas un gaumīgas alternatīvas tradicionālajiem iepirkuma maisiņiem, “Zaļā josta” uzsāka konkursu “Es sāku ar sevi – Tīrai Latvijai!”, kura laikā bērni un jaunieši tika aicināti pētīt iespējas aizstāt plastmasas iepirkuma maisiņus ar dabai draudzīgākiem risinājumiem pirkumu iesaiņošanai un līdznešanai, un radīt pašiem savus unikālus iepirkuma maisiņus, kuri iespēju robežās gatavoti no otrreizējām izejvielām.

Š.g. 9. aprīlī Ventspils Jaunrades namā tika aizvadīta konkursa Kurzemes reģionālā kārta, kur savu veikumu prezentēja 24 komandas, tostarp 7 komandas no Ventspils pilsētas.  Pēc visu darbu prezentēšanas, žūrija konkursa finālam izvirzīja 6 komandas – 3 pirmskolas vecuma un 3 skolas vecuma grupā.

Pirmsskolas izglītības iestāžu kategorijā finālam izvirzīja: Nīcas novada pirmsskolas izglītības iestādes “Spārīte” komandu “Foršie”; Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” komandu “Jaukā 4. grupa”; Skrundas vidusskolas pirmsskolas grupas komandu “Mākonīši”.

Skolu kategorijā finālam izvirzīja: Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas komandu “Spīdīgie rūķīši”; Valdemārpils vidusskolas komandu “Tašiņu dizaineres”; Nīkrāces pamatskolas komandu “Foršie”.

Apsveicam vienīgo komandu no Ventspils, kas piedalīsies finālā – Ventspils pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” komandu “Jaukā 4. grupa”. Lai izdodas iekarot arī Rīgu!

Fināls, kurā sacentīsies 24 labākās komandas no visas Latvijas (6 komandas no katra Latvijas reģiona), norisināsies š. g. 26. aprīlī modes un izklaides centrā “Rīga Plaza”. Savukārt titulu “Ventspils simpātija” un pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sarūpētās balvas – ieejas biļetes Piedzīvojumu parkā, saņēma 5 komandas:

  • Vārves pirmsskolas izglītības iestāde “Zīļuks” komanda “Zaļie zīļuki” par ideju iepirkuma maisiņus izveidot no tekstilražošanas uzņēmuma auduma pārpalikumiem, tos oriģināli apdrukājot un piemērojot mazo veidotāju augumam,
  • Audzēkne no Ventspils Jaunrades nama Radošās studijas “Faktūra” par drosmi prezentēt darbu individuāli un iepirkuma maisiņa veidošanā izmantoto tehnoloģiju,
  • Lažas speciālās internātpamatskolas komanda “Padure” par ideju un izpildījumu iepirkuma somas veidojot no dažādām džinsa auduma drēbēm,
  • Ventspils Jaunrades nama komanda “Čaklās rociņas no leļļu tērpu studijas “Ciku, caku”” par uzmeistaroto iepirkumu somu dažādību un interesantu prezentāciju, katrai somai veltot savu stāstījumu par tās tapšanu,
  • Ventspils Pārventas pamatskolas komanda “Radošie” par interesanto un pamācošo prezentāciju, kurā tika skaidrots, kāpēc pašu veidotais iepirkumu maisiņš noteikti ir labāks par pirktajiem.

Simpātiju balvas atsevišķas komandas saņēma arī no “Zaļā josta” un Latvijas Dabas muzeja.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” cer, ka konkursa ietvaros tapušie darbiņi tiks izmantoti arī ikdienā, tādējādi nododot apkārtējiem galveno konkursa ziņu – ierobežot plastmasas maisiņu lietošanu ikdienā, izmantojot no videi draudzīgākiem materiāliem veidotus, vairākkārt izmantojamus maisiņus.

Paldies par atsaucību un tiekamies nākamajos projektos!

[top]