26 07 2021

NEPAMANĀMI, BET TIK BŪTISKI, LAI PILSĒTA ZIEDĒTU KRĀŠŅI

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Apzaļumošanas iecirkņa puķu dāmas ir paveikušas lielisku darbu, un Ventspils pilsēta zied krāšņos ziedos.


Ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesus priecē puķu dobes, iekārtie puķupodi, ziedu piramīdas, puķu kastes un ziedu figurālās skulptūras. Kopumā šajā gadā ir iestādīti 87 390 viengadīgie vasaras augi. Krāšņās kompozīcijas veido  lauvmutītes, leduspuķes, begonijas, kleomes, zeltnātrītes, kosmejas, dālijas, gauras, balzmīnes, ipomejas, pelargonijas, petūnijas, salvijas, samtenes, krustaines, verbenas, cinijas u.c.

Lai šāds krāšņums saglabātos visu vasaru, kas šajā gadā ir izteikta karsta un ar maz nokrišņiem, tad rūpes par ziediem ir ļoti būtiskas. Apzaļumošanas iecirkņa darbinieki reizi 2 – 3 dienās laista iestādītās puķes. Ziedu figurālām skulptūrām laistīšana notiek automātiski – vairākas reizes dienā. Ar rūpību tiek nogriezti savītušie ziedi, nolasītas sakaltušās lapas, lai viss saglabātu savu formu, līnijas. Šajā karstajā laikā īpašu vērību pievēršot arī augu mēslošanai.

Pašā vasaras vidū aicinām izbaudīt krāšņo pilsētu, kas zied un plaukst!

[top]