15 11 2017

Jaunuzstādīto pazemes konteineru lietošana

Pagājušajā nedēļā iedzīvotāju lietošanai tika nodoti pazemes konteineri Jūras ielā 3a, Aleksandra ielā 9a un Lielajā prospektā 36. Pazemes konteineri ir jaunums ne tikai mums, atkritumu apsaimniekotājiem, bet arī iedzīvotājiem, pie jebkurām izmaiņām ir jāpierod mums visiem.

Tā kā šajos iekšpagalmos ir uzstādīti dažādu firmu un veida konteineri – PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” vēlreiz atgādina par svarīgākajiem priekšnoteikumiem, lai atkritumu ievietošana konteineros nesagādātu liekas raizes.

Jūras ielā 3a ir uzstādīti firmas LUOWIA (Somija) 2 pilnas pazemes atkritumu konteineri, katrs ar 5 m3 tilpumu.

Lai atkritumus ievietotu konteinerā, var izmantot gan kājas pedāli, gan rokturi. Gan rokturis, gan kājas pedālis ir jāspiež virzienā uz leju, kā rezultātā atveras atkritumu ievietošanas lūka. Un, pieturot rokturi vai kājas pedāli, lūkā jāievieto sadzīves atkritumi.

Aleksandra ielā 9a ir uzstādīti firmas BAUER (Vācija) 2 pilnas pazemes atkritumu konteineri, katrs ar 5 m3 tilpumu.

Lai atkritumus ievietotu konteinerā, var izmantot gan kājas pedāli, gan rokturi. Rokturis jāceļ virzienā uz augšu, savukārt kājas pedālis ir jāspiež virzienā uz leju, kā rezultātā atveras atkritumu ievietošanas lūka, pieturot rokturi vai kājas pedāli, lūkā jāievieto sadzīves atkritumi.

!!! Lai gan pazemes konteineru izmantošana ir uzsākta nesen – ir jau bijis pirmais gadījums, kad kopā ar atkritumiem tiek izmests arī maks, tādēļ aicinām iedzīvotājus būt uzmanīgiem izmetot atkritumus, jo ņemot vērā konteineru uzbūvi – personīgo mantu meklēšana atkritumos pēc tam ir gana sarežģīts un laikietilpīgs process.

Turpmāk ik gadu Ventspilī plānots pilnveidot konteineru novietnes arī citos daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmos, tādēļ mums ir būtisks katra konteinera lietotāja viedoklis par to, vai konteineru izmantošana ikdienā ir ērta, tādējādi izvērtējot, kurš no ražotājiem un konteineru veidiem ir vispiemērotākais tieši iedzīvotājiem.

Savu viedokli aicinām izteikt sūtot e-pastu uz: rekini.vlk@ventspils.lv, zvanot pa tālr. 63626920, ierodoties personīgi pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Abonentu daļā Pils ielā 12, 1. stāvā.

Tā kā pazemes konteineru ekspluatācijai jāpielāgojas mums visiem, būsim savstarpēji iecietīgi un pilnveidosim atkritumu apsaimniekošanas sistēmu Ventspilī kopīgiem spēkiem!  

[top]