02 04 2019

Izvēlēta Ventspils 19. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla devīze

Iedzīvotājiem tika dota iespēja balsot par Ventspils 19. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla devīzi līdz š.g. 31. marta plkst. 16:00. Apkopojot balsošanas rezultātus, par šī gada Starptautiskā ziedu paklāja festivāla devīzi konkursa komisija apstiprinājusi nosaukumu “Ziedu melodija”.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” līdz š.g. 15. martam aicināja ventspilniekus izteikt ierosinājumu iespējamai 19. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla devīzei, kopumā saņemot teju 30 ierosinājumus. Apkopojot un izvērtējot saņemtos ierosinājumus, tai skaitā  iespēju ziedu paklāju veidotājiem radoši izpausties, tika izvēlētas 3 devīzes, par kurām bija iespējams balsot portālā www.ventspils.lv līdz š.g. 31. marta plkst. 16:00.

Devīzes, kas tika izvēlētas balsošanai, bija:

  • “Simfonija”
  • “Ziedu melodija”
  • “Dziedi Ventspils”.

Par devīzi “Ziedu melodija” nobalsoja vairāk kā puse balsotāju jeb 53.7%. Savukārt par atlikušajām devīzēm balsoja gandrīz vienlīdzīgs iedzīvotāju skaits – par devīzi “Simfonija” savu balsi atdeva 23.9% balsotāju, par devīzi “Dziedi Ventspils” savu balsi atdeva 22.4% balsotāju.

Pieteikšanās festivālam tiks izsludināta nākamās nedēļas laikā, Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā tiks aicināti piedalīties gan profesionāli floristi, gan amatieri no Latvijas un ārvalstīm. Festivāla mērķis jau kopš pirmssākumiem ir floristu un festivāla apmeklētāju iepazīstināšana ar jaunākajām tendencēm un tehnikām ziedu kompozīciju veidošanā, kā arī floristikas popularizēšana sabiedrībā.

Starptautiskais ziedu paklāju festivāls notiks Ostas ielas promenādē Ventspils pilsētas svētku laikā, no 1. līdz 4. augustam.

[top]