12 12 2017

Izmaiņas maksā par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu

Pašvaldības SIA” Ventspils labiekārtošanas kombināts” jau iepriekš ar plašsaziņas līdzekļu palīdzību informēja savus klientus par izmaiņām Latvijas Republikas Atkritumu apsaimniekošanas likumā un Dabas resursu nodokļa likumā, kas ietekmēs arī ventspilnieku sadzīves atkritumu apsaimniekošanas maksu.

Maksa par atkritumu apsaimniekošanu nav mainījusies kopš 2013. gada. Tikmēr grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā un ik gadus strauji pieaugošā dabas resursu nodokļa likmes rezultātā, maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu šogad ir nācies pārskatīt.

Kopumā atkritumu apsaimniekošana pieaugs par 11 % un būs 10.85 EUR/m3 līdzšinējo 9.78 EUR/m3 vietā:

  1. daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotājiem par vienu personu mēnesī – 1.54 EUR (iesk. PVN);

  2. individuālo māju iedzīvotājiem un juridiskām personām par viena 240 l konteinera izvešanu – 3.15 EUR (iesk. PVN).

Jaunā maksa stāsies spēkā no 2018. gada 1. februāra.

Pateicoties tieši mērķtiecīgām un ekonomiski pamatotām investīcijām atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūras modernizēšanā un attīstībā, maksa, neskatoties uz pieaugumu, arī turpmāk būs viena no zemākajām Latvijā.

Maksa par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Latvijas lielākajās pilsētās (EUR/m3, ar PVN)*

 

*dati no atkritumu apsaimniekotāju mājas lapās pieejamās informācijas ( uz 01.11.2017.)

Aicinām iedzīvotājus izvērtēt savu ieradumu maiņu un uzsākt šķirot atkritumus, kā rezultātā varētu samazināties ikviena klienta izdevumi par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu. Kā šķirošana var palīdzēt samazināt ikmēneša maksājumus par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu? Ventspilī ir izveidoti divi šķiroto atkritumu savākšanas laukumi – Siguldas ielā 8a un Jēkaba ielā 47, kur iedzīvotāji bez maksas nododot plastmasas (ar marķējumu PET, HDPE, LDPE), papīra, stikla un metāla iepakojumu var piedalīties akcijā “Vide bez atkritumiem” un, sakrājot 12 zīmodziņus akcijas kartītē, saņemt viena bezmaksas atkritumu konteinera izvešanu (individuālās mājās) vai viena mēneša atlaidi abonentmaksai (daudzdzīvokļu dzīvojamās mājās). Tāpat tiek piedāvāti dažādi atkritumu apsaimniekošanas risinājumi uzņēmējiem. Papildu informācija par šķirošanas iespējām zvanot pa tālr. 63626920, rakstot e-pastā: rekini.vlk@ventspils.lv vai ierodoties personīgi Pils ielā 12, 1. stāvā.

Aicinām sekot līdzi visām izmaiņām atkritumu apsaimniekošanas jomā PSIA ”Ventspils labiekārtošanas kombināts” interneta vietnē – www.vlk.lv.

 

[top]