29 12 2017

Izdots 2018. gada kalendārs “Zaļi darbi – Latvijai!”

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā AS “Latvijas Zaļais punkts” un ar Ventspils pilsētas domes atbalstu šā gada sākumā aicināja Ventspils skolēnus piedalīties projektā “Zaļi darbi – Latvijai!”, kura mērķis bija pievērst uzmanību atkritumu šķirošanas būtiskai nozīmei dabas resursu un vides kvalitātes saglabāšanā, radīt interesi par atkritumu lietderīgu apsaimniekošanu un šķirošanu, kā arī pievērst uzmanību pareizas atkritumu apsaimniekošanas nozīmei ikdienā.

Projekts “Zaļi darbi – Latvijai!” tika organizēts divos posmos. Pirmajā posmā skolēniem radošā veidā – zīmējot vai veidojot video, bija jāatspoguļo videi draudzīga atkritumu apsaimniekošana un šķirošana vai jāatspoguļo kāds jau sakopts dabas stūrītis. Atsaucība konkursa organizatorus patīkami pārsteidza. Kopumā tika saņemti 423 zīmējumi un 9 video. 30 zīmējumu autori saņēma individuālas veicināšanas balvas no PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, “Latvijas Zaļais punkts”, Ventspils pilsētas domes, Olimpiskā centra “Ventspils“ un Kurzemes Democentra.

Konkursa otrajā posmā aktīvākās skolas un klases sacentās AS “Latvijas Zaļais punkts” organizētajā Šķirošanas stafetē, kur atraktīvā veidā tika parādīti pareizas atkritumu apsaimniekošanas pamatprincipi. Iegūtās zināšanas bija jāparāda, veicot dažādus uzdevumus komandās. Apkopojot komandu rezultātus, 4 komandas saņēma galveno balvu – klases ekskursiju 350 EUR vērtībā no PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”.

Šobrīd ir tapis arī šī projekta “taustāmais” rezultāts – no 51 zīmējuma izveidots pārliekamais kalendārs 2018. gadam, kuru kā piemiņas dāvaniņu saņems šo zīmējumu autori un viņu skolotāji.

Izveidotais kalendārs ir krāsains, interesants un pamācošu zīmējumu pilns, kā arī tas ir papildināts ar faktiem par plastmasas, stikla, metāla, kartona dzīves cikliem un šo atkritumu pareizas apsaimniekošanas iespējām. Kalendārā iespējams uzzināt arī par šķirošanas iespējām Ventspilī, lai arī šeit radītos atkritumus varētu izmantot kā resursus, lai līdz minimumam samazinātu apglabājamo atkritumu apjomu.

Paldies visiem skolotājiem, skolēniem un viņu vecākiem par ieguldīto darbu!

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” vēl radošu, veiksmīgu un labiem darbiem pilnu 2018. gadu!

[top]