25 08 2023

Grāmatām var dot otru dzīvi

Apsverot iespēju atbrīvoties no pašam vairs nederīgām vai nevajadzīgām lietām, ir vērts padomāt ne tikai par to, vai mantas, kas kļuvušas par atkritumiem, ir derīgas otrreizējai pārstrādei, tātad – šķirošanai, vai, iespējams, varētu tikt izmantotas atkārtoti. Viena no lietām, kam var dot otro dzīvi, ir grāmata. Kādam lieks, citam prieks!

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina ne tikai šķirot atkritumus, tādējādi veicinot videi draudzīgu atkritumu apsaimniekošanu un derīgo izejvielu otrreizēju pārstrādi, bet arī izmantot lietas atkārtoti vai pēc iespējas sniegt šādu iespēju kādam citam.

Šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a plašā klāstā tiek pieņemti dažādi šķirošanai derīgi atkritumi, tostarp arī makulatūra – kartona kastes, avīzes, žurnāli, reklāmas bukleti, papīrs un arī grāmatas. Tomēr grāmatām, kas ir bez bojājumiem, izlasītas vai kā citādi vairs nav interesējošas, piemērotāka vieta ir grāmatu apmaiņas punkts.

Ventspilī šobrīd darbojas četri publiski grāmatu apmaiņas punkti: abos šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a, Ventspils autoostā un Vecpilsētas tirgus laukumā. Ventspils autoostā grāmatu apmaiņas punkts tika izveidots sadarbībā ar pašvaldības SIA “Ventspils reiss”, savukārt grāmatu maiņas punkts Vecpilsētas tirgus laukumā ir pašvaldības SIA “Ventspils tirgus” īstenota ideja. Tā ir vieta, kur nolikt savu izlasīto grāmatu un piemeklēt tās vietā citu, kā arī vieta, kur ziedot kādu lasāmvielu no sava grāmatplaukta.

Jau drīzumā interneta lietotāju rīcībā nonāks biedrības “Zero Waste Latvija” izstrādātā digitālā platforma www.lietovelreiz.lv, kurā būs pieejama informācija par uzņēmumiem visā Latvijā, kas sniedz nomas, remonta, lietoto preču un citus aprites ekonomiku veicinošus pakalpojumus, kā arī īsteno iniciatīvas lietu maiņai un koplietošanai. Tostarp šajā platformā būs izveidota atsevišķa sadaļa “Grāmatu apmaiņa”, kur būs apkopota informācija par grāmatu apmaiņas punktiem Latvijā.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr.  63626920.

[top]