29 11 2023

Aktuālā informācija par brauktuvju uzturēšanu: 29.11.2023 plkst. 6.50

Ziemas dienests 29. novembra rītā no plkst. 5.00 ar vienu tehnikas vienību veic tiltu, viadukta un atsevišķu A klases apstrādi ar pretslīdes materiālu. Veloceliņu attīrīšanai no sniega norīkotas divas traktortehnikas vienības.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienesta rīcībā ir piecas smagās automašīnas, kas aprīkotas ar sniega lāpstu un tehniskās sāls kaisīšanas iekārtu, un septiņas traktortehnikas vienības. Tāpat PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ir noslēdzis ārpakalpojuma līgumus ar komersantiem par papildus traktortehniku vienību piesaisti nepieciešamības gadījumos. Ar smagajām automašīnām ziemas sezonā tiek veikta galveno pilsētas ielu brauktuvju attīrīšana no sniega un apstrāde ar tehnisko sāli, savukārt ar traktortehnikas vienībām – mazākas nozīmes pilsētas ielu, kā arī publisko auto stāvlaukumu, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu, ielu stāvlaukumu un iebrauktuvju attīrīšana no sniega.

No ceturtdienas, 23. novembra, ziemas dienests strādā diennakts režīmā. Tas nozīmē, ka 24 stundas diennaktī tiek nodrošinātas tehnikas vienības dežūras un atbildīgie darbinieki regulāri apseko ielu stāvokli, lai pēc nepieciešamības nekavējoties uzsāktu brauktuvju ziemas uzturēšanas darbus. Sekojot laikapstākļiem, lēmums par darbu uzsākšanu tiek pieņemts, saskaņojot ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestādi “Ventspils Komunālā pārvalde”.

Ventspils ielu kopējais garums sastāda ap 200 km, kas nozīmē, ka notīrīt visas ielas vienlaicīgi nav iespējams, tāpēc lūdzam iedzīvotājus būt saprotošiem un ņemt vērā, ka gan snigšanas, gan apledojuma laikā brauktuvju attīrīšanai no sniega un apstrādei ar pretslīdes materiālu nepieciešams laiks. Turklāt apledojums un sniega kārta var izveidoties atkārtoti arī pēc uzturēšanas darbu veikšanas, īpaši mainīgos laikapstākļos.

Lai arī Latvijā normatīvie akti nosaka, ka automašīnām ziemas riepas ir obligātas no 1. decembra, tomēr autovadītāji aicināti savlaicīgi parūpēties par ziemas sezonai atbilstošu riepu nomaiņu, kā arī ievērot drošu distanci un laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Kārtību, kādā notiek ielu uzturēšana ziemas sezonā, nosaka Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes noteikumi nr.1: https://www.ventspils.lv/app/uploads/2022/12/ielu-velocelinu-tiltu-uzturesanas-kartiba-2022-19.05.22.-grozijumi.pdf

Operatīvai informācijai par brauktuvju uzturēšanu iedzīvotāji aicināti zvanīt PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ziemas dienesta dežurantam pa tālr. 26124782 vai jautājumu gadījumā sazināties ar uzņēmumu elektroniski, rakstot e-pastu uz vlk@ventspils.lv.

[top]