03 08 2019

19. Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā galveno balvu iegūst komanda no Igaunijas

Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā “Ziedu Melodija”, kas norisinās Ostas ielas promenādē Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, darinātie ziedu paklāji ik gadu priecē gan pašus dalībniekus, gan Pilsētas svētku apmeklētājus. Šogad galveno balvu ieguva floristi no Igaunijas, Tartu.

Galveno balvu Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā “Ziedu Melodija” ieguva floristi no Igaunijas, Tartu ar ziedu paklāju Nr. 13 “Melody”, arī otro vietu ieguva komanda no Igaunijas, Rāpinas ar paklāju Nr. 20 “Equalizer”, savukārt trešajā vietā ierindojās komanda no Krievijas, Sanktpēterburgas ar paklāju Nr. 6. “POBRE FLOR Vals”. Skatītāju simpātiju pieaugušo grupā saņēma Ventspils komandas veidotais ziedu paklājs Nr. 21 “Lai skan!”, jauniešu grupā – junioru komanda no Lietuvas, Jonišķiem ar paklāju Nr. 3 “Летняя симфония”.

Šovasar darbu uzsāka jaunā Ventspils koncertzāle “Latvija”, lai atzīmētu šo nozīmīgo brīdi, iedzīvotāji tika aicināti ziedu paklāju festivāla devīzei izvēlēties tēmu, kas saistīta ar mūziku. Apkopojot balsošanas rezultātus, par 19. Starptautiskā ziedu paklāju festivāla devīzi konkursa komisija apstiprināja nosaukumu “Ziedu Melodija”. Savu radošo domu lidojumu šogad ziedu paklājos ieauda 20 floristu komandas no piecām dažādām valstīm.

19. Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā Latviju pārstāvēja floristu komandas no Vecumniekiem, Rūjienas, Rīgas, Daugavpils, Jelgavas, Naukšēniem un Ventspils. Kaimiņvalsti Lietuvu pārstāvēja septiņas komandas, kas ieradušās no Prieniem, Šauļiem, Viekšņiem, Paņevežas, Viļņas, Jonišķiem un Mažeiķiem. Otru kaimiņvalsti Igauniju pārstāvēja divas komandas – no Repinas un Tartu. Krieviju pārstāvēja komanda no Sanktpēterburgas, savukārt Baltkrieviju pārstāvēja komanda no Minskas.

Katra komanda izmantoja ik minūti no 23 atvēlētajām stundām, cītīgi lika ziedu pie zieda, lai veidotu košas, acīm tīkamas ziedu kompozīcijas ģeometriskā kvadrāta formas paklājā (2.5m x 2.5m) ar kopējo platību 6.25 m2. Plānotais ziedu paklāju novākšanas laiks 6. – 7. augusts.

Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pateicas visiem festivāla atbalstītājiem, dalībniekiem par unikālo un radošo darbu, kas tika ieguldīts katrā ziedu paklājā un novēl gan ventspilniekiem, gan pilsētas viesiem skaistus Ventspils Pilsētas svētkus!

[top]