04 08 2018

18. startautiskajā ziedu festivālā galveno balvu iegūst komanda no Sanktpēterburgas

Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā “Latvija – zeme, kas zied”, kurš norisinājās Ostas ielas promenādē no 3. līdz 5. augustam Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, galveno balvu ieguva floristi no Krievijas, Sanktpēterburgas. Trīs dienas mūsu pilsētas svētkus papildināja košie ziedu paklāji, kas ar mīlestību un rūpīgu darbu tika darināti Ostas ielas promenādē. Starptautiskais ziedu paklāju festivāls ik gadu piesaista ļoti lielu skatītāju uzmanību – ziedu skaistumu novērtē gan mājnieki, gan daudzie Pilsētas svētku viesi. 

 

Pieaugušo grupā galvenos laurus guva floristi no Krievijas, Sanktpēterburgas ar ziedu paklāju Nr. 25 - “Ziedu ģimnāzijas meistars”otro vietu ieguva arī Sanktpēterburgas komanda ar paklāja Nr. 10 un nosaukumu “2+2 Saint Peterburg”, trešo vietu ar paklāja Nr. 27 ieguva Itālijas komanda“Spritz in Summer”, skatītāju simpātiju saņēma Vecumnieku ziedu paklājs“Latvijai mūžam ziedu vainagā būt”, savukārt, jauniešu grupā, balvu ieguvaVecumniekiu junioru komanda“Katrs zieds Latvijas rota”. 

Šogad pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” rīkotajam starptautiskajam ziedu paklāju festivālam aprit pilngadības gads un par godu šai īpašajai svētku reizei, svinības tika papildinātas arī ar Latvijas simtgades motīvu, kas pateicoties ventspilnieku iniciatīvai veidoja arī šā gada festivāla devīzi “Latvija – zeme, kas zied!”. Latvijas stāstus Ventspils Pilsētas svētku laikā, Ostas promenādē savos paklājos ieauda 28 floristu komandas no piecām dažādām valstīm. Radot ziedu paklājus, komandas attēloja savas asociācijas par Latviju – valsts etnisko, kultūrvēsturisko un dabas bagātību mantojumu, paklājus rotāja Latvijas kontūrā izveidotas medus šūnas, Latvijas ģērbonis, stilizēts tautas tērpu vainags, senās latviešu zīmes, kā arī ziedošās pļavas. 

Festivālu plaši pārstāvēja Latvijas pilsētu floristu komandas no Vecumniekiem, Iecavas, Cēsīm, Saldus, Naukšēniem, Ķekavas, Rūjienas, Sabiles, Talsiem, Jelgavas, Kaiviem, Jūrmalas, Liepājas, Durbes, Rīgas, Vangažiem un Ventspils, piedalījās arī mūsu valsts kaimiņi lietuvieši, kuri festivālā pārstāvēja septiņas komandas no Klaipēdas, Paņevežiem, Viļņas, Jonišķiem un Možaiķiem. Krieviju pārstāvēja divas komandas no Sanktpēterburgas, spēkus floristikā izmēģināja arī Baltkrievijas pilsētas Gomeļas pārstāvji, bet tālākie festivāla viesi pie mums Ventspilī ieradās no Itālijas pilsētas SanGiuliano.

Īpašu ziedu rotas sveicienu Latvijas simtgadei bija sagatavojusi arī Ventspils pilsēta. Instalācija “Mēs mīlam Latviju” tika veidota mirdzošā Latvijas valsts kontūrā un pildīta košiem ziediem, skaisti papildināja unikālo ziedu paklāju parādi.

PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” pateicavisiem festivāla atbalstītājiem un dalībniekiem par unikāli radošo darbu, kas tika ieguldīts katrā ziedu paklājā un novēl ventspilniekiem un pilsētas viesiem skaistus Ventspils dzimšanas dienas svētkus! Svinam svētkus kopā! Mēs esam Latvija! Mēs esam Ventspils 728!

[top]