26 07 2016

Ziedu paklāju festivālā atkārtoti uzvarējuši floristi no Japānas

Ventspils Starptautiskajā ziedu paklāju festivālā, kas norisinājās Ostas ielas promenādē Ventspils Pilsētas svētku ietvaros, jau 2. gadu pēc kārtas uzvarēja  un vienlaikus arī vislielākās skatītāju simpātijas ieguva komanda “Branci+Botanical works” no Japānas ar ziedu paklāju  ”Black hole” jeb “Melnais caurums”.

2. vietu pieaugušo grupā izcīnīja komanda “Мечтатели” no Sanktpēterburgas Krievijā ar ziedu paklāju  ”…Быть может, каждый атом – Вселенная, где сто планет…” В.Я.Брюсов jeb  ”…Var būt, ka katrs atoms – Visums, kur simts planētu …” V.Brjusovs, bet 3. vietu ieguva floristi no Vecumniekiem ar ziedu paklāju “Gadskārtu noslēpumi”.

Jauniešu grupā par labāko atzīta Ventspils novada Vārves pagasta Zūru pamatskolas komanda ar ziedu paklāju  ”Noslēpums ir tur”.

Šogad festivālā piedalījās 37 floristu komandas no 5 valstīm. Latviju 16. Starptautiskajā ziedu festivālā pārstāvēja 27 komandas, savukārt no Lietuvas piedalījās 4 komandas, no Krievijas – 3, no Polijas – 2 un no Japānas 1 komanda.

Šogad ziedu paklāju festivāla devīze ir “Noslēpums”, un to kā ik gadu ierosinājuši Ventspils iedzīvotāji.  Festivāls ik gadu piesaista lielu dalībnieku un skatītāju uzmanību.

Ziedu paklāju festivālu organizē un vada pašvaldības SIA ”Ventspils labiekārtošanas kombināts’’ sadarbībā Ventspils pilsētas domi, festivālu atbalsta Rionas Ēces floristikas meistardarbnīca “Ziedu dizains”, Ritas Garaissils ziedu kārtošanas skola un Piejūras Brīvdabas muzejs. Festivāla laikā izgatavotos ziedu paklājus vērtēs žūrijas komisija Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieka Didža Ošenieka vadībā.

[top]